وزارت خارجه آمریکا: تحریم‌های اعمال شده بر رهبران حوثی‌ باقی خواهد ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 تاکید کرد که تحریم‌های اعمال شده واشنگتن بر رهبران گروه شبه‌نظامی حوثی ادامه خواهد یافت.

وزارت خارجه ایالات متحده با یادآوری این‌که «یمن با وخیم‌ترین فاجعه‌های انسانی مواجه است، افزود که «برای کاهش درد و رنج یمنی‌های تحت سلطه حوثی‌ها» تلاش خواهد کرد.

وزارت خارجه ایالات متحده همچنین تاکید کرد که دولت آمریکا «در زمینه‌های دفاعی» به کشور هم‌پیمان خود پادشاهی سعودی کمک خواهد کرد تا بتواند در برابر حملات حوثی از خود محافظت کند.

این وزارت‌خانه افزود:«حوثی‌ها در اشتباهند اگر فکر کنند که برداشتن نام‌ آنها از فهرست سازمان‌های تروریستی با هدف ادامه عملیات‌های نظامی‌شان صورت می‌گیرد»، و توضیح داد که « هدف ما(آمریکا) تایید روند صلح با همکاری مارتن گریفتس فرستاده ویژه بین‌المللی به یمن است».

در راستای دیگر وزارت خارجه آمریکا گفت که «آینده قدس در میان مسائل راه‌حل نهایی است و طرف‌های ذیربط درباره آن تعیین تکلیف خواهند کرد». وزارت خارجه آمریکا همچنین از دو طرف فلسطینی و اسرائیلی خواست در این راستا «از اتخاذ تصمیم‌های یک‌جانبه» اجتناب کنند.

اظهارات وزارت خارجه آمریکا درباره سعودی و حوثی‌ها پس از آن مطرح می‌شود که جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون در پاسخ به سوال شبکه «العربیه» درباره حملات حوثی‌ها به غیر نظامیان سعودی و افزایش حمایت آمریکا از این پادشاهی، تاکید کرد که «سعودی ستون اصلی در ساختار امنیت منطقه‌ای و شریکی در زمینه مبارزه با تروریسم و مقابله با رفتارهای بی‌ثبات کننده ایران است».

او در پاسخ به سوال العربیه درباره حملات پیکارجویان حوثی به سعودی گفت: «در سایه تهدیدات مشترکی که با آن مواجه هستیم، وزارت دفاع آمریکا با شرکایش همکاری و تقسیم مسئولیت می‌کند.»

کربی تاکید کرد که آمریکا همچنان به پشتیبانی از سعودی و دفاع از خاک این کشور در مقابل خطرات روزافزون و جدی موجود پای‌بند و متعهد است».

سخنگوی پنتاگون گفت که مرزهای سعودی در معرض تهدید هستند و سیاست آمریکا تغییر نیافته و این کشور دائما به مقابله با چالش‌های مختلف در سرتاسر جهان پرداخته و به آن واکنش مناسب نشان می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم