آلمان، بریتانیا و فرانسه حمله حوثی‌ها به فرودگاه أبها سعودی را محکوم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کشورهای آلمان، بریتانیا و فرانسه پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 در بیانیه‌ای مشترک حمله شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با پهپاد بمب‌گذاری شده به فرودگاه بین‌المللی أبها در جنوب غرب سعودی را «نقض قانون بین‌المللی» دانسته و به شدت محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری‌ها این سه کشور اروپایی حمله به فرودگاه أبها که شبه‌نظامیان حوثی مسئولیت آنها را بر عهده گرفته‌اند را نقض قانون بین‌المللی حامی مناطق غیرنظامی دانستند.

وزارت‌های خارجه‌ این سه کشور اروپایی ضمن بیان این‌که حمله به فرودگاه ابها را «به شدت» محکوم می‌کنند، تاکید کردند ادامه این‌ گونه حملات که به ویژه مناطق غیرنظامی را هدف قرار می‌دهد، نقض آشکار قانون بین‌المللی است و خطر تهدیدهای پهپادها بر ثبات منطقه را به وضوح نشان می‌دهد.

برلین، لندن و پاریس ضمن تعهد محکم خود به حمایت از امنیت سعودی و تمامیت ارضی این پادشاهی، طی بیانیه مشترک خود تاکید کردند که «تعدی‌های شبه‌نظامیان حوثی ثبات در منطقه را تضعیف می‌کند».

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه اعلام کرد در حمله تروریستی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به فرودگاه أبها سعودی یک هواپیما دچار آتش‌سوزی شده که پس از آن حریق مهار شد.

ائتلاف عربی ضمن اشاره به این‌که حمله به فرودگاه أبها و تهدید جان مسافران جنایت جنگی است، تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی مطابق با قانون بین‌المللی مجازات خواهند شد.

در همین راستا دومینیک راب وزیر خارجه بریتانیا پنج‌شنبه بر ضرورت توقف فوری حملات خشونت‌بار حوثی‌ها علیه سعودی تاکید کرد.

وزیر خارجه بریتانیا همچنین بر حمایت ثابت بریتانیا از امنیت خاک سعودی تاکید کرده و اقدامات خصمانه شبه‌نظامیان حوثی که یک فروند هواپیمای غیرنظامی را در فرودگاه بین‌المللی ابها سعودی هدف قرار داده است را محکوم کرد.

دومینیک راب وزیر خارجه بریتانیا در توئیتی بر شبکه «توئیتر» حمله اخیر شبه‌نظامیان حوثی به فرودگاه بین‌المللی ابها را محکوم و تاکید کرد که حوثی‌ها باید آن حملات ننگین را متوقف کنند. دومینیک راب همچنین بر موضع ثابت بریتانیا در حمایت از خاک پادشاهی عربی تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم