.
.
.

اتحادیه اروپا درباره حملات مکرر حوثی‌ها به سعودی ابراز نگرانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیته روابط خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه 8 فوریه 2021 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که درباره گزارش‌های مربوط به حملات پیکارجویان حوثی به دو استان یمنی مارب و الجوف و همچنین تلاش‌های مکرر آنها برای حمله به پادشاهی عربی سعودی به شدت نگران است.

سخنگوی این کمیته گفت که از سرگیری عملیات نظامی در یمن تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل و جامعه جهانی برای پایان دادن به درگیری‌ها در این کشور را به شکل خطرناکی تضعیف می‌کند.

اتحادیه اروپا خواستار یافته شدن راه حلی برای رسیدن به توافق سیاسی در یمن است و از تصمیم دولت جدید آمریکا و سیاست‌هایش در قبال یمن استقبال کرد.

این اتحادیه همچنین از تصمیم دولت قانونی یمن برای ماندن در این کشور استقبال و اعلام کرد که اروپا از طریق «همکاری برای بررسی چالش‌های متعدد» این دولت را پشتیبانی خواهد کرد.

خبرگزاری یمن گزارش کرد که سفرای هیات اروپایی که روز دوشنبه در عدن پایتخت موقت یمن به کار خود پایان داد، تاکید کردند از تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن حمایت کرده و خواستار رسیدن به راه‌حلی سیاسی و فراگیر در یمن هستند.

اعضای این هیات اروپایی که نمایندگانی از بلژیک، آلمان، ایرلند، فرانسه، هلند، فنلاند، سوئد و نروژ را در خود داشت با معین عبدالملک نخست‌وزیر یمن و چند از وزرای دولتش دیدار و گفتگو کردند.

آنها بر ضرورت بهبود اوضاع زندگی شهروندان یمنی و حمایت از دولت این کشور برای مبارزه با فساد تاکید و اعلام کردند که برطرف کردن نیازهای انسانی و بهبود زیرساخت اقتصادی این کشور در طولانی مدت برای طرف اروپایی اهمیت دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم