خالد بن سلمان: از پایبندی بایدن به همکاری با هم‌پیمانان علیه ایران استقبال می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی جمعه 5 فوریه 2021 از پایبندی جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا به همکاری با هم‌پیمانان علیه اقدامات تجاوزکارانه ایران و گروه‌های نیابتی آن استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شاهزاده خالد بن سلمان در صفحه رسمی خود در شبکه «توئیتر» نوشت «امیدواریم با همکاری دوستان در ایالات متحده با چالش‌های منطقه مقابله کنیم».

خالد بن سلمان در ادامه افزود:« پادشاهی عربی سعودی بر ادامه حمایت‌های خود از تلاش‌های دیپلماتیک برای رسیدن به راه حل سیاسی فراگیر در یمن بر اساس مرجع‌‌های سه‌گانه و حمایت سیاسی و نظامی از دولت قانونی یمن در مقابله با شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در تمام جبهه‌ها و به طور قاطعانه تاکید می‌ورزد».

این اظهارات جانشین وزیر دفاع سعودی پس از آن مطرح شد که جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه ادامه حمایت آمریکا از پادشاهی سعودی در دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی آن در برابر تهدید‌های نیروهای مورد حمایت ایران را اعلام کرد.

جو بایدن در سخنرانی خود از مقر وزارت خارجه آمریکا که اولین سخنرانی‌ او درباره سیاست‌های خارجی دولتش است، پنج‌شنبه اظهار داشت که « سعودی با تعدی‌هایی از سوی نیروی مورد حمایت ایران مواجه است».

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا ضمن اعلام توقف حمایت از عملیات‌های نظامی در یمن بر اهمیت پایان دادن به جنگ در یمن تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم