سعودی: درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران با آمریکا و اروپا گفتگو خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی جمعه 29 ژانویه 2021 تاکید کرد که این پادشاهی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران با آمریکا و اروپا گفتگو خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی جمعه تاکید کرد که امنیت منطقه در صدر اهتمام کشورهای اروپایی و دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن قرار دارد.

شاهزاده فیصل گفت که اظهارات مقامات آمریکایی نشان می‌دهد که آنها برای تحقق امنیت و ثبات به این موضوع با دیده اعتبار می‌نگرند.

او افزود که کشورش با اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره چالش‌هایی که با آنها مواجه است و از جمله آن فعالیت‌های ایران در برهم زدن امنیت و ثبات و برنامه هسته‌ای تهران گفتگو خواهد کرد و اطمینان دارد که با همکاری با همدیگر بر همه این چالش‌ها غلبه خواهند کرد.

شاهزاده فیصل بن فرحان در اجلاس مجازی اقتصادی داووس که تحت عنوان «بازسازی جغرافیای سیاسی» برگزار شد، گفت:« آرزومندیم که اهتمام به این منطقه از جهان از تمرکز بر تهدیدهای امنیتی و درگیری‌های نظامی بر مشارکت‌ها در تحقق شکوفایی، رفاه و توسعه در جهان متمرکز شود، اینها موضوعاتی هستند که باید بر آنها تمرکز کرد و همراه با شرکای‌مان برای تحقق آنها خواهیم کوشید.

شاهزاده فیصل بن فرحان طی مشارکت خود در اجلاس داووس ضمن اشاره به محور تحولات مثبتی که منطقه در پی امضای توافق العُلا شاهد آن بوده، تاکید کرد که پادشاهی سعودی به خوبی می‌داند که تحقق همکاری‌های بین‌المللی بدون تحقق همکاری‌های منطقه‌ای ممکن نخواهد بود.

او گفت که اهمیت دستیابی به امضای توافق بیانیه العُلا برای همگرایی و اتحاد در مقابله با چالش‌ها و تحقق امنیت و ثبات از این همکاری‌ها سرچشمه می‌گیرد.

فیصل بن فرحان همچنین تاکید کرد که برای پیروزی در برابر همه چالش‌هایی که امروزه در جهان با آنها مواجه هستیم به همبستگی و همکاری نیاز است.

او همچنین تاکید کرد:« سال 2020 را دیدیم اگر همکارهای نزدیک‌مان نبود هیچگاه نمی توانستیم با چالش‌های جهانی مقابله کنیم».

فیصل بن فرحان ضمن اشاره به ریاست دوره‌ای پادشاهی عربی سعودی بر گروه بیست اقتصاد برتر جهان در سال 2020 و همکاری‌های آن در پاسخگویی به ندای جهانی برای مقابله با ویروس جدید کرونا، بر اهمیت همکاری جهت حد گذاشتن برای خطر پاندمی کرونا، تاکید کرد.

وزیر خارجه پادشاهی سعودی همچنین به اهمیت همکاری‌ها برای مقابله با چالش‌های دیگری از جمله تغییرات آب و هوایی که جهان با آنها روبرو است، اشاره و تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی به همکاری با شرکای بین‌المللی‌اش برای تحقق همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی ادامه داده و در این راستا به مقابله با چالش‌ها برای تحقق امنیت، ثبات و شکوفایی برای ملت‌های جهان که نیاز به رهبری و مسئولیت‌پذیزی دارد، ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید