آمادگی وزارت دفاع سعودی برای برگزاری رزمایش‌ هوایی «نیزه‌های پیروزی»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت دفاع پادشاهی عربی سعودی جمعه 29 ژانویه 2021 به آمادگی‌ها و تدارکات خود برای برگزاری رزمایش مشترک «رماح النصر» (نیزه‌های پیروزی) در مرکز جنگ‌های هوایی در بخش شرقی این کشور پایان داد که طی آن نیروهای هوایی و یگان‌هایی دیگری از نیروهای مسلح سعودی شرکت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) نیروهای هوایی پادشاهی سعودی آمادگی دارند تا رزمایش هوایی نیزه‌های پیروزی را با مشارکت نیروهای زمینی، دریایی و پدافند هوایی پادشاهی سعودی طی روزهای 31 ژانویه تا 11 فوریه 2021 در مرکز جنگ هوایی در بخش شرقی این پادشاهی برگزار کنند.

در همین راستا همه سامانه‌های هوایی که قرار است در این رزمایش هوایی مشارکت کنند در پایگاه هوایی ملک عبدالعزیز برای آغاز این رزمایش که از مهمترین تمرین‌های نظامی مشترک است، گردهم آمدند.

رزمایش «نیزه‌های پیروزی» قرار است به منظور هماهنگی، ارتقای آمادگی‌ها و تقویت عمل مشترک و بالا بردن سطح قابلیت‌های رزمی و تبادل تجربیات میان بخش نظامی ارتش سعودی برگزار شود.

شایان ذکر است که مرکز جنگ‌های هوایی در پایگاه هوایی ملک عبدالعزیز یکی از مراکز هوایی پیشرفته به حساب می رود که فضای رزم حقیقی را فراهم و قدرت پیشرفته‌ای را برای آموزش یگان‌های هوایی، فنی و پشتیبانی در شرایط جنگ پیشرفته مهیا می‌کند.

یگان‌های شرکت کننده همچنین در توسعه و پیشرفت طرح‌های رزمی ضد تهدیدهای احتمالی و توسعه و ارزیابی توان نیروهای هوایی و به روز رسانی و ارزیابی طرح‌های رزمی، سامانه‌ها و اسلحه‌ و میزان فعالیت‌ها و تاثیر آنها مشارکت خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم