.
.
.

ولی‌عهد سعودی: ریاض را به یکی از 10 شهر برتر اقتصادی جهان تبدیل می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی روز پنج‌شنبه 28 ژانویه 2021 در مصاحبه با ماتیو رینزی نخست‌وزیر سابق ایتالیا و عضو هیات امنای موسسه ابتکار آینده، گفت که سعودی قصد دارد شهر ریاض را به یکی از 10 شهر برتر اقتصادی جهان تبدیل کند.

شاهزاده محمد در این مصاحبه تاکید کرد که «ریاض ویژگی‌هایی دارد که امکان ایجاد فرصت‌های شغلی، توسعه اقتصادی و ایجاد سرمایه‌گذاری و فرصت‌های متعدد را دارد و سعودی این موضوع را در نظر دارد.»

او گفت که ریاض همینک در رده 40 شهرهای برتر اقتصاد جهان قرار دارد و کشورش می‌خواهد این شهر را به رده دهم برساند.

در همین زمینه او توضیح داد که هزینه ایجاد یک فرصت شغلی جدید در ریاض 30 درصد کمتر از شهرهای دیگر است. هزینه توسعه زیرساخت‌های این شهر هم 29 درصد کمتر از دیگر شهرهاست.

ولی‌عهد سعودی اعلام کرد که زیرساخت‌های مناسب ریاض نتیحجه 50 سال فعالیت ملک سلمان به عنوان حاکم منطقه بود و به زودی بزرگترین منطقه صنعتی جهان در ریاض تاسیس خواهد شد.

او جمعیت را یکی از ارکان اساسی توسعه اقتصادی سعودی دانست و گفت که تلاش می‌شود جمیعت ریاض تا سال 2030 به 15 تا 20 میلیون نفر برسد و این شهر هم‌اینک از نظر زیرساخت‌ها یکی از 10 شهر برتر جهان است.

شاهزاده محمد گفت که کشورش تمرکز خود را روی موضوع «شهر» قرار داده و وعده داد که به زودی درباره استراتژی ریاض اطلاع‌رسانی کند. به گفته او استراتژی ریاض مردم سعودی و جهان را شگفت‌زده خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم