.
.
.

رزمایش هوایی مشترک نیروهای سعودی و آمریکایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع سعودی پنج‌شنبه 28 ژانویه از انجام رزمایش هوایی مشترک میان نیروهای سعودی و آمریکایی خبر داد.
فرماندهی مرکزی آمریكا در حساب توئیتری خود، تصاویری از پرواز بمب‌افكن‌های بی‌52 بر فراز آب‌های خلیج را منتشر كرد.

به گزارش خبرگزاری سعودی «واس»، این در حالی است که رزمایش مشترک «مدافع دریایی 21» که توسط نیروی دریایی سلطنتی سعودی با مشارکت نیروی دریایی آمریکا و مین‌انداز بریتانیایی در منطقه عملیاتی ناوگان شرقی در آب‌های خلیج امروز به پایان رسید.

دریادارعوض العنزی مدیر این رزمآیش، توضیح داد که این تمرین شامل سخنرانی‌های متعددی از جانب هر دو طرف بود. در این رزمایش، شماری از آرایش‌های دریایی میان کشتی‌های شرکت‌کننده اجرا شد و فرضیات مربوط به عملیات حق بازدید و بازرسی از کشتی‌ها، آموزش مقابله با مین‌های شناور، عملیات شناسایی، آموزش و دفاع از بنادر، همکاری با پهپادها و قایق‌های هدایت‌شونده و اجرای تیراندازی با مهمات جنگی علیه دشمن فرضی هوایی و دریایی، به اجرا در آمد.

دریادار العنزی از شرکت‌کنندگان در این تمرین به خاطر حرفه‌ای بودن و آمادگی بالا، تقدیر کرد که نتایج مثبت بسیاری را رقم زدند، این امر نشان‌دهنده اهمیت توان و آموزش مداوم نیروهای شرکت‌کننده است.

شایان توجه است که رزمآیش مختلط دریایی «مدافع دریایی 21»، شامل مشارکت بسیاری از واحدهای دریایی مانند کشتی‌ها، قایق‌ها، پیاده‌نظام، واحدهای ویژه امنیتی دریایی و نیروی هوایی قوای دریایی برای تمرین چندین سناریوی دریایی در دریا بود.
این رزمآیش به عنوان بخشی از تمرینات نظامی مشترک است که نیروهای مسلح سعودی در طول سال با نیروهای کشورهای برادر و دوست، با هدف افزایش آمادگی رزمی، کسب تجارب میدانی بیشتر و تلاش برای یک کاسه‌سازی مفاهیم و اصطلاحات نظامی بین طرف‌های شرکت‌کننده در تمرین، انجام می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم