.
.
.

ابو یاسر العیساوی «والی عراق و جانشین خلیفه داعش» کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق روز پنج‌شنبه 28 ژانویه 2021 اعلام کرد ابو یاسر العیساوی که خود را جانشین خلیفه و والی عراق در دولت اسلامی عراق و شام داعش معرفی می‌کرد، در یک عملیات اطلاعاتی پیچیده کشته شد.

الکاظمی در صفحه توئیترش نوشت: «ملت عراق اگر وعده دهد، وفا می‌کند. وعده دادیم که به گروه‌های تروریستی داعش پاسخی محکم بدهیم ... دلاوران ما با کشتن رهبر گروه شر، کسی که خود " نائب الخليفة ووالي العراق " می‌نامید، به داعش پاسخ دادند.»

داعش در روزهای گذشته مسئولیت یک حمله انتحاری که 21 ژانویه در بغداد رخ داد را بر عهده گرفت. نخست‌وزیر عراق در آن زمان وعده داد که به این موضوع واکنش نشان داده و به نیروهای امنیتی دستورات لازم برای مبارزه با تروریسم را داد.

ابراهیم عواد السامرائی، ملقب به ابوبکر البغدادی، خلیفه خود خوانده دولت اسلامی که ابو یاسر العیساوی خود را جانشین او نامیده، روز یکشنبه 27 اکتبر 2019 کشته شد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا گفت که البغدادی پس از آنکه از سوی سگ‌های ارتش آمریکا تحت تعقیب قرار گرفت، کوشید فرار کند ولی پس از آن کمربند انفجاری خود را منفجر کرده و به زندگی خود پایان داد.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که البغدادی مانند «یک سگ» و «یک ترسو» کشته شد. کشته شدن البغدادی اراده ایالات متحده آمریکا درباره پیگرد تروریست‌ها را نشان داد و کشتن حمزه بن لادن و البغدادی توان آمریکا را نشان داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم