وزیر خارجه مصر: با توطئه‌چینی و دخالت ورزی در کشورها مخالفیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سامح شکری وزیر امور خارجه مصر، سه‌شنبه 26 ژانویه، تأکید کرد که سیاست خارجی قاهره، توطئه چینی و دخالت ورزی در امور داخلی کشورها را رد می‌کند.

شكری در سخنرانی در مجلس نمایندگان مصر افزود كه چشم انداز این کشور در روابط خارجی خود مبتنی بر همكاری، هماهنگی، تنوع و توازن و به دور از توطئه چینی و دخالت در امور داخلی كشورها و همچنین حفظ منافع دولت و مصر و حراست از امنیت ملی است.

او با تاکید بر این که مصر، مشتاق حل و فصل مسالمت آمیز همه درگیری‌های منطقه است، خاطرنشان کرد که این کشور از پیرامون عربی خود، فاصله نگرفته است.

شکری با تأکید بر اینکه وزارت امور خارجه، برای حراست از میهن از هیچ کوششی دریغ نمی ورزد، تأکید کرد که خطرات، چند برابر و چالش ها افزایش یافته است، بنابراین بار مضاعفی بر دوش این وزارت خانه قرار دارد.

به گفته او دیپلماسی پارلمانی از نقشی کارساز در روابط بین الملل برخوردار شده و وزارت خارجه در تلاش است، دیپلماسی پارلمانی را با هماهنگی مجلس نمایندگان، تقویت کند.

شکری با اشاره به اهمیت هماهنگی میان قوه مجریه و مقننه در راستای منافع کشور، تأکید کرد که بروز تحول نظام‌های سیاسی، بدون نقض اصل تفکیک قوا، به شکل گیری هماهنگی میان آنها کمک کرده است که صرفا حاصل اجرای قانون اساسی نیست بلکه از طریق گسترش پل‌های همکاری و هماهنگی میان سه قوه، امکان پذیر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید