مذاکرات سعودی با تولید کنندگان واکسن کووید19 برای رفع نیاز یمن و کشورهای آفریقایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمد عبدالله الجدعان وزیر دارایی سعودی تاکید کرد كه پادشاهی سعودی در حال مذاكره با شركت‌های تولید كننده واكسن کووید 19 است تا آنها را در اختیار كشورهای كم درآمد مانند یمن و برخی از كشورهای آفریقایی قرار دهد.

وزیر دارایی سعودی در سخنرانی سه شنبه 26 ژانویه خود در مجمع جهانی اقتصاد به شکل مجازی در داووس، افزود كه سعودی در حال مذاكره با بسیاری از شركت‌های تولید كننده این واكسن‌ها است تا آنها را برای كشورهای كم درآمد تامین کند که قادر به دریافت واکسن‌های کافی از طریق برنامه کواکس نیستند.

Advertisement

برنامه کواکس یک مکانیسم جهانی برای خرید و توزیع واکسن است که هدفش، واکسیناسیون حدود 20 درصد از جمعیت یمن است که بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

الجدعان در همین زمینه گفت که کشورش سال گذشته در حالی ریاست گروه 20 را بر عهده گرفت که درگیر مقابله شوک‌های دوگانه ناشی از پاندمی کرونا و بحران کالا بود.

وزیر دارایی سعودی با ابراز خوش‌بینی در مورد نتایج تلاش‌های انجام شده توسط گروه بیست، اعلام کرد که این نتایج در سال جاری در پی بروز دشواری‌هایی که جهان در سال 2020 با آن روبرو شد، ظاهر خواهد گردید.

او با اشاره به همکاری همه اطراف از طریق حمایت از بخش بهداشت جهانی، گفت: «ما بیش از 21 میلیارد دلار تعهد کردیم تا برای تامین بودجه تحقیقات، تجهیزات پزشکی و غیره به کار رود که اقدامی موثر بود. سپس مبادرت به تعویق بازپرداخت بدهی‌ها به مدت 6 ماه نمودیم که در صورت لزوم، بازهم قابل تمدید است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم