اسرائیل یک پهپاد را در مرز با لبنان سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در تحولی نسبتا خطرناک و فضایی پر تنش میان دو طرف، ارتش اسرائیل جمعه 22 ژانویه 2021 از سرنگونی یک پهپاد که از جنوب لبنان به حریم هوایی اسرائیل وارد شده بود، خبر داد.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که نیروهای پدافند اسرائیل طی این حادثه یک پهپاد را سرنگون کرده‌اند.

ارتش اسرائیل همچنین تاکید کرد که «به اقدامات خود جهت جلوگیری از هر تلاشی برای نقض حاکمیت اسرائیل، ادامه خواهد داد».

در همین راستا خبرنگار «العربیه» توضیح داد که این پهپاد که به عمق 150 متری وارد حریم هوایی اسرائیل شده بود پس از آ‌ن‌که از مرز گذشته و به آسمان شهرک «حانیتا» وارد شده تحت کنترل الکترونیکی ارتش اسرائیل درآمده و منهدم نشده است.

این حادثه پس از آن روی می‌دهد که اسرائیل پیش‌تر هشدار داده بود که هر تعدی حزب‌الله لبنان به حاکمیت این کشور ضربات سختی در پی خواهد داشت.

یک منبع نظامی اسرائیلی نیز هفته گذشته تاکید کرده بود که نیروهای اسرائیلی به حالت آماده‌باش درآمده و آماده واکنش به هر تحرک حزب‌الله در مرزهای این کشور با لبنان هستند.

این منبع همچنین گفته بود:« هر عملیات حزب الله با ضرباتی علیه بانکی کامل از اهداف در لبنان مواجه خواهد شد».

این منبع نظامی اسرائیلی افزود که «حزب‌الله در تلاش است تا یک سرباز اسرائیلی را به ازای مسئولی که در حملات هوایی سپتامبر گذشته در داخل سوریه کشته شده برباید تا از این طریق و از داخل خاک لبنان به عملیات هدف قرار گرفتن عناصر آن در سوریه، پاسخ دهد».

شایان ذکر است که از اوایل ژانویه جاری اسرائیل ضمن اعلام آماده‌باش نیروهایش هر گونه تحرک در نزدیکی حصار مرزی با لبنان را ممنوع و شهرک «المطله» نزدیک به مرز با لبنان را بدون ارائه جزئیات بیشتری «منطقه نظامی بسته» اعلام کرد.

این در حالی است که اغلب مردم لبنان که کشورشان در سایه پاندمی کرونا و نابسامانی‌های سیاسی و امنیتی در ورطه بحران بی‌سابقه اقتصادی گرفتار شده از وقوع هر گونه رویارویی میان شبه‌نظامیان حزب‌الله و اسرائیل در مرزهای جنوبی این کشور به شدت نگرانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم