آمریکا: تمرین دریایی مشترک با سعودی با هدف تامین امنیت منطقه‌ای انجام می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا جمعه 22 ژانویه 2021 تاکید کرد که انجام تمرین «مدافع دریایی 21» میان نیروهای دریایی ایالات متحده آمریکا و نیروهای پادشاهی عربی سعودی با هدف حفظ و ارتقای توانمندی‌های رزمی و حمایت بلند مدت از امنیت منطقه‌ای طرح‌ریزی شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا جمعه در شبکه «توئیتر» گفت تمرین‌های دریایی مشترک میان نیروهای آمریکایی و سعودی که از روز پنج‌شنبه 21 ژانویه و تحت عنوان «مدافع دریایی 21» آغاز شده با هدف حفظ و ارتقای توانمندی‌های رزمی نیروهای دو کشور و تقویت نقش آنها در محافظت بلند مدت از امنیت منطقه‌ای برنامه‌ریزی شده است.

Advertisement

شایان ذکر است که این تمرین دریایی مشترک میان نیروهای دریایی آمریکایی و سعودی از روز پنج‌شنبه و با مشارکت کشتی مین‌روب بریتانیایی و در حضور دریابان ستاد ماجد بن هزاع القحطانی فرمانده ناوگان شرقی سعودی در پایگاه دریایی ملک عبدالعزیز در ناوگان شرقی در منطقه الجبیل آغاز شد.

این تمرین نظامی دریایی با هدف حفظ و ارتقای آمادگی‌های رزمی و توسعه همکاری‌های امنیتی دریایی میان نیروهای آمریکایی و سعودی از طریق تقویت امنیت دریایی، تامین حراست از آب‌های منطقه‌ای و تبادل تجربیات رزمی انجام می‌شود.

از سویی دریادار ستاد عوض بن رشید العنزی مدیر این تمرین‌ نظامی، اظهار داشت که تمرین نظامی «مدافع دریایی21» با هدف تقویت امنیت دریایی، محافظت از آب‌های منطقه‌ای و سواحل و بنادر و تقویت همکاری‌های نظامی و تبادل تجربیات رزمی میان نیروهای دریایی پادشاهی سعودی و نیروهای دریایی ایالات متحده آمریکا و بریتانیا انجام می‌شود.

شایان ذکر است که این تمرین دریایی نظامی مشترک به مدت یک هفته در منطقه ناوگان شرقی سعودی و آب‌های خلیج انجام می‌شود و دو طرف آمریکایی و سعودی در آن تعدادی از فرضیه‌ها را با مشارکت گروهی از شناورها، نیروهای گارد ویژه دریایی، جنگده‌های نیروی‌های دریایی و نیروهای مارینز به همراه آموزش استفاده از مهمات جنگی به مورد اجرا می‌گذارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم