فوری

پخش زنده

پادشاهی سعودی دو حمله انتحاری پی‌ در پی در مرکز بغداد را به شدت محکوم کرد

منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

وزارت خارجه سعودی پنج‌شنبه 21 ژانویه 2021 دو حمله انتحاری پی‌ در پی در میدان الطیران در مرکز بغداد، پایتخت عراق، که منجر به کشته و مجروح شدن دهها تن شد را به شدت محکوم و تقبیح کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه پادشاهی سعودی ضمن تاکید بر مخالفت قاطعانه این پادشاهی با همه انواع و اشکال تروریسم و تحت هر توجیه و انگیزه‌ای که باشد، بر ایستادگی سعودی و همبستگی آن با عراق علیه آنچه امنیت و ثبات این کشور را تهدید می‌کند، تاکید کرد.

وزارت خارجه سعودی نیز ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان این حملات و مردم و دولت عراق برای مجروحان بهبودی سریع آرزو کرد.

شایان ذکر است که پنج‌شنبه دو حمله انتحاری پی‌ در پی بازارچه سنتی در منطقه میدان الطیران در مرکز بغداد که مکانی پر تجمع است را هدف قرار داد.

خبرنگار «العربیه» در بغداد به کشته شدن 35 تن و مجروح شدن نزدیک به 100 نفر دیگر در این دو حمله انتحاری پی در پی اشاره کرد.

وقوع چنین انفجارهایی ناشی از شکاف امنیتی خطرناکی است به ویژه این‌که بغداد پایتخت عراق از هفته‌ها پیش و از اوایل ماه جاری شاهد تدابیر امنیتی شدیدی است.

از سویی یحیی رسول سخنگوی رسانه‌ای فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق پیش‌تر اعلام کرد «دو حمله تروریستی پی در پی صبح پنج‌شنبه توسط دو عامل تروریستی انتحاری که خود را هنگام تعقیب از سوی نیروهای امنیتی در منطقه باب الشرقی در بغداد منفجر کردند، به وقوع پیوسته است».

وزارت کشور عراق در این رابطه اعلام کرد که یک مرد کمربند انفجاری خود را در میان فروشندگان و رهگذران در بازار منفجر کرد و در حالی که تعدادی از افراد در مکان حادثه تجمع کردند عامل انتحاری دیگری خود را منفجر کرد».

تبلیغات

برگزیده های کاربران