فوری

پخش زنده

وزارت بهداشت سعودی: همه مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا بهبود یافتند

منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

وزارت بهداشت پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه 21 ژانویه 2021 از بهبودی کامل همه مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه سعودی اعلام کرد مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا که تعداد آنها در این کشور به 10 نفر می‌رسید همگی بهبود یافته‌اند.

بنا به اعلام وزارت بهداشت سعودی همه این 10 مورد کسانی هستند که در ارتباط با مسافرت به کشورهای مشخصی به ویروس جهش یافته کرونا مبتلا شده‌اند.

عبدالله عسیری معاون وزیر بهداشت سعودی در اظهاراتی به «العربیه» گفت موارد جدید ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا یا در میان افراد مختلط با آنها، گزارش نشده است.

این مقام سعودی تدابیر پیشگیرانه اتخاذ شده را علت اصلی جلوگیری از انتشار ویروس جهش یافته در کشورش عنوان کرد.

عسیری همچنین تاکید کرد هر که دوز اولیه واکسن کووید - 19 را دریافت کرده دوز دوم آن را نیز در موعد مقرر دریافت خواهد کرد.

او همچنین گفت که وزارت بهداشت و به دلیل تاخیر در واردات شرکت «فایزر» تنها به زمان‌بندی مجدد نوبت‌های دریافت واکسن جدید اقدام خواهد کرد.

عسیری با اشاره به این‌که اداره غذا و دارو تعدادی از واکسن‌ها را در دست بررسی و استفاده دارد ابراز داشت که واکسن فایزر تنها واکسن مورد اعتماد کنونی است.

پادشاهی سعودی پنج‌شنبه 212 مورد جدید مبتلا به ویروس جدید کرونا و 4 فوتی و 160 مورد بهبود یافته از این بیماری را در این کشور گزارش کرد.

این در حالی است که وزارت بهداشت سعودی برای رسیدن به 80 درصد از ایمنی اجتماعی برنامه‌ریزی کرده و تا رسیدن مقادیر دیگری از دوزهای واکسن‌های دیگر و مقادیر بیشتری از دوزهای واکسن فایزر همچنان روند واکسیناسیون با واکسن فایزر را ادامه می‌دهد.

تبلیغات

برگزیده های کاربران