فوری

پخش زنده

تشدید تدابیر امنیتی در عراق برای محافظت از نمایندگی‌های دیپلماتیک

منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

دولت عراق پنج‌شنبه 14 ژانویه 2021 اعلام کرد که تدابیر امنیتی را به منظور محافظت از نمایندگی‌های دیپلماتیک در پایتخت این کشور تشدید خواهد کرد.

به گزارش رسانه‌های عراقی احمد الصحاف سخنگوی وزارت خارجه عراق پنج‌شنبه اعلام کرد کشورش مجموعه اقداماتی را به منظور تشدید تدابیر امنیتی برای محافظت از نمایندگی‌های دیپلماتیک اتخاذ می‌کند.

الصحاف گفت عراق علاوه بر ادامه تحقیقات درباره حملات به نمایندگی‌های دیپلماتیک، نیروهای بیشتری را برای تشدید حضور امنیتی و محافظت از مقرهای دیپلماتیک خارجی مستقر خواهد کرد.

الصحاف همچنین به هماهنگی‌های دیپلماتیک و نشست‌های مقامات وزارت خارجه کشورش با سفرای خارجی در عراق به منظور تاکید بر تعهد بغداد به ضرورت حفظ امنیت نمایندگی‌های دیپلماتیک در این کشور اشاره کرد.

شایان ذکر است عراق اغلب اوقات شاهد حملات راکتی کاتیوشا به منطقه سبز است که در مرکز بغداد پایتخت این کشور ساختمان‌های مهم دولتی و نمایندگی‌های خارجی را شامل می‌شود. ادامه حملات راکتی از سوی گروه‌های شبه‌نظامی مسلح در عراق، دولت این کشور را در جایگاه ضعف و ناکارآمدی در محافظت از امنیت نمایندگی‌های خارجی قرار داده است.

در همین راستا ایالات متحده آمریکا همواره گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران را مسئول حملات راکتی به نمایندگی‌های دیپلماتیک خارجی در بغداد و از جمله آن سفارت آمریکا و همچنین نیروها و منافع آمریکایی در عراق می‌داند.

تبلیغات

برگزیده های کاربران