کاروان نظامی ائتلاف بین‌المللی در عراق هدف بمب کنار جاده‌ای قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رسانه‌های محلی عراقی جمعه 8 ژانویه 2021 از هدف قرار گرفتن یک کاروان نظامی نیروهای ائتلاف بین‌المللی به وسیله بمب کنارجاده‌ای در نزدیکی الیوسفیه در بغداد پایتخت عراق، خبر دادند.

بنا به گزارش‌های وارده یک بمب کنارجاده‌ای هنگام عبور کاروان لجستیک نظامی مربوط به ائتلاف بین‌المللی از جاده الیوسفیه در جنوب بغداد منفجر شده است. در این رابطه اما جزئیات بیشتری منتشر نشده است.

Advertisement

خبرنگار «العربیه/ الحدث» چند روز پیش تاکید کرده بود که یک کاروان نظامی ائتلاف بین‌المللی در جاده سامراء در شمال بغداد هدف حمله قرار گرفته که خسارت‌هایی را در پی داشت.

این حملات علی‌رغم آن صورت می‌گیرد که نیروهای امنیتی عراق از روزهای گذشته به حملات خود در پایتخت این کشور به منظور کنترل سلاح‌های خارج از چارچوب قانون ادامه می‌‌دهند.

این حمله علاوه بر حملات اخیر به تجهیزات نیروهای ائتلاف در ماه‌های گذشته پس از آن صورت می‌گیرد که تهدیدها از سوی گروه‌های مسلح وابسته به ایران شدت یافته و آخرین آنها تهدیدهای گردان‌های حزب الله عراق است که چندی پیش به همراه گروه شبه‌نظامی النجبا دولت عراق به ریاست مصطفی الکاظمی را تهدید کردند تا برای خروج نیروهای آمریکایی که بخشی از نیروهای ائتلاف بین‌المللی را تشکیل می‌دهند، تلاش کنند.

علاوه بر آن این حادثه پس از آن روی می‌دهد که همزمان با تشدید تنش‌ها میان ایران و آمریکا، وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون امروز پیش از این اعلام کرده بود که ناو هواپیمابر نیمیتز را در خلیج ابقا خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم