ملک سلمان پادشاه سعودی واکسن کرونا را دریافت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی شامگاه جمعه 8 ژانویه 2021 در منطقه نیوم اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) توفیق بن فوزان الربیعه وزیر بهداشت سعودی از خادم الحرمین الشریفین که همه اقدام‌های حمایتی لازم را از آغاز پاندمی تاکنون در خدمت به شهروندان و مقیمان در خاک پادشاهی عربی اتخاذ کرده است، تشکر کرد.

Advertisement

الربیعه در این راستا گفت: «خادم الحرمین الشریفین امروز واکسن (کرونا)را به اصرار خودش که خداوند او را به سلامت از این ویروس حفظ کند، دریافت کرد، و این اقدام او تاکید بر این است که سیاست پادشاهی سعودی همواره بر پیشگیری قبل درمان استوار است».

شایان ذکر است محمد العبدالعالی سخنگوی وزارت بهداشت سعودی پنج‌شنبه در کنفرانسی خبری از تشخیص 10 مورد مبتلا به ویروس کرونای جهش یافته در کشورش خبر داد.

او در ادامه گفت: «اخیرا 10 مورد مبتلا به ویروس کرونا جهش یافته در سعودی رصد شده و همه کسانی که با افراد مبتلا در اختلاط بودند نیز شناسایی شدند که ابتلای هیچ‌کدام از آنها به کرونای جهش یافته تشخیص داده نشد».

این مقام وزارت بهداشت سعودی تاکید کرد که جهش یافتن ویروس جدید کرونا از زمان پیدایش آن ادامه دارد و دانشمندان و کارشناسان در طول سال گذشته هزاران نوع جهش یافته ویروس کرونا را شناسایی کردند.

در ارتباط با روند واکسیناسیون در پادشاهی عربی سعودی نیز تاکید کرد که بیش از یک میلیون نفر در کشورش برای دریافت واکسن ثبت‌نام و اعلام آمادگی کردند. او همچنین افزود که تاکنون بیش از 137 هزار نفر در کشورش علیه کرونا واکسینه شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت سعودی درباره طرح اعطای گواهینامه بهداشتی اعلام کرد که این طرح از روز پنج‌شنبه در سعودی به مورد اجرا گذاشته شده که به مقابله با پاندمی کرونا کمک خواهد کرد.

توفیق الربیعه وزیر بهداشت سعودی و همچنین رئیس سازمان داده‌ها و هوش مصنوعی سعودی (سدایا) پنج‌شنبه از طریق نرم‌افزار کاربردی «توکلنا» طرح «گواهینامه بهداشتی» را به مورد اجرا گذاشتند.

به گفته او این طرح با هدف اظهار این که شخص مورد نظر همه دوز‌های مربوط به واکسن جدید کرونا را در دریافت کرده و به ایمنی لازم دست یافته است، صادر می‌شود.

شایان ذکر است که پادشاهی عربی سعودی از هفته‌ها پیش تعداد کمی از موارد ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده و در این راستا برای اولین بار طی 9 ماه گذشته کمتر از 100 مورد ابتلا به کرونا به ثبت رسیده است.

وزارت بهداشت سعودی در حساب خود بر شبکه «توئیتر» اعلام کرد که یکشنبه تنها 82 مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا تشخیص داده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم