فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزارت بهداشت سعودی: 10مورد ابتلا به کرونا جهش یافته را تشخیص دادیم

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  محمد العبدالعالی سخنگوی وزارت بهداشت سعودی پنج‌شنبه 7 ژانویه 2021 از تشخیص 10 مورد مبتلا به ویروس کرونای جهش یافته در کشورش خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) محمد العبدالعالی سخنگوی وزارت بهداشت سعودی پنج‌شنبه در کنفرانسی خبری به شناسایی چندین مورد مبتلا به ویروس کرونای جهش یافته در این پادشاهی اشاره کرد.

  او در ادامه گفت: «اخیرا 10 مورد مبتلا به ویروس کرونا جهش یافته در سعودی رصد شده و همه کسانی که با افراد مبتلا در اختلاط بودند نیز شناسایی شدند که ابتلای هیچ‌کدام از آنها به کرونای جهش یافته تشخیص داده نشد».

  این مقام وزارت بهداشت سعودی تاکید کرد که جهش یافتن ویروس جدید کرونا از زمان پیدایش آن ادامه دارد و دانشمندان و کارشناسان در طول سال گذشته هزاران نوع جهش یافته ویروس کرونا را شناسایی کردند.

  در ارتباط با روند واکسیناسیون در پادشاهی عربی سعودی نیز تاکید کرد که بیش از یک میلیون نفر در کشورش برای دریافت واکسن ثبت‌نام و اعلام آمادگی کردند. او همچنین افزود که تاکنون بیش از 137 هزار نفر در کشورش علیه کرونا واکسینه شدند.

  او درباره طرح اعطای گواهینامه بهداشتی اعلام کرد که این طرح از امروز پنج‌شنبه در سعودی به مورد اجرا گذاشته شد که به مقابله با پاندمی کرونا کمک خواهد کرد.

  توفیق الربیعه وزیر بهداشت سعودی و همچنین رئیس سازمان داده‌ها و هوش مصنوعی سعودی (سدایا) امروز پنج‌شنبه از طریق نرم‌افزار کاربردی «توکلنا» طرح «گواهینامه بهداشتی» را به مورد اجرا گذاشتند.

  به گفته او این طرح با هدف اظهار این که شخص مورد نظر همه دوز‌های مربوط به واکسن جدید کرونا را در دریافت کرده و به ایمنی لازم دست یافته است، صادر می‌شود.

  شایان ذکر است که پادشاهی عربی سعودی از هفته‌ها پیش تعداد کمی از موارد ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده و در این راستا برای اولین بار طی 9 ماه گذشته کمتر از 100 مورد ابتلا به کرونا به ثبت رسیده است.

  وزارت بهداشت سعودی در حساب خود بر شبکه «توئیتر» اعلام کرد که یکشنبه تنها 82 مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا تشخیص داده شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران