وزیر خارجه یمن:دلایل قاطعی مبنی بر دست داشتن حوثی‌ها در حمله به فرودگاه عدن وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

احمد عوض بن مبارک وزیر خارجه یمن شامگاه جمعه یکم ژانویه 2021 از وجود دلایل قاطعی مبنی بر دست داشتن شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران در حمله به فرودگاه بین‌المللی عدن خبر داد.

به گزارش «العربیه» احمد عوض بن مبارک وزیر خارجه یمن شامگاه جمعه در تماس ویدیویی با سفرای پنج کشور عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل گفت که جامعه بین‌المللی حجم خشونت جنایت‌های حوثی‌ها را در پی هدف قرار گرفتن فرودگاه عدن دریافته است.

احمد بن مبارک همچنین بر اهمیت افزایش فعالیت‌های دیپلماتیک برای رسوایی نقض‌های صورت گرفته توسط شبه‌نظامیان حوثی و افشای مانع‌تراشی‌های آنها در ناکام کردن تلاش‌ها برای تحقق صلح در یمن، تاکید کرد.
بن مبارک نیز توضیح داد که تحقیقات اولیه به طور قاطعانه تاکید می‌کند که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در حمله به فرودگاه بین‌المللی عدن دست داشته‌اند.

او گفت که دولت قانونی یمن مصمم است تا در اسرع وقت فرودگاه بین‌المللی عدن را بازگشایی کند.
از سویی اتحادیه وکلای عرب که مقر آن در مصر است حمله موشکی روز چهارشنبه به فرودگاه عدن را محکوم کرد.

اتحادیه وکلای عرب همچنین آمادگی کامل این اتحادیه برای مشارکت در کمیته تحقیقات یا نظارت بر تدابیر آن کمیته جهت تضمین بی‌طرفی آن را اعلام کرد.

اتحادیه وکلای عرب نیز ضمن ابراز نگرانی و تاسف شدید نسبت به این جنایت که منجر به کشته و مجروح شدن غیرنظامیان و وارد آمدن خسارت‌هایی به تاسیسات زیربنایی فرودگاه عدن شده، تاکید کرد که این حمله امنیت و ثبات را تهدید می‌کند و در مخالفت با همه منشور‌ها و قوانین بین‌المللی است.

شایان ذکر است دولت قانونی یمن پنج‌شنبه طی اولین نشست خود در کاخ المعاشیق در عدن، که به ریاست معین عبدالملک نخست وزیر این کشور برگزار شد، اعلام کرد که «حمله به فرودگاه عدن با موشک‌های هدایت شونده انجام شده است». در همین رابطه معین عبدالملک نخست وزیر دولت قانونی یمن تاکید کرد که «شبه‌نظامیان حوثی در این حمله جنایتکارانه دست دارند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم