الحشدالشعبی مدعی شد اسامی متهمان کشتن سلیمانی را اعلام می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک مقام سازمان الحشدالشعبی اعلام کرد که طی روزهای آتی خبرهایی درباره متهمان پرونده کشته شدن قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، توسط دستگاه قضایی عراق منتشر می‌شود و اسامی این متهمان اعلام می‌شود.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، شنبه 2 ژانویه 2020 یک مقام سازمان الحشدالشعبی اعلام کرد که طی روزهای آینده اسامی متهمان پرونده کشته شدن قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، «مهند العقابی» مدیر رسانه‌ای سازمان الحشد الشعبی شامگاه جمعه گفت که 40 متهم وجود دارد که از جمله آنها شماری عراقی و آمریکایی هستند.

او ادعا کرد که دستگاه قضایی عراق در پرونده سلیمانی تحت فشارهایی داخلی و خارجی قرار گرفته است.

ایران نیز به تازگی ادعا کرد که 48 متهم در رابطه با پرونده قتل سلیمانی را شناسایی کرده است. علی باقری کنی دبیر ستاد حقوق بشر ایران در این رابطه مدعی شد که اقدامات لازم برای تحت تعقیب قرار دادن آن‌ها انجام شده است.

دادستان تهران نیز پیش از این اعلام کرده بود که دستور جلب برای 36 نفر از متهمان قتل قاسم سلیمانی از جمله مسئولان سیاسی و نظامی آمریکا و دیگر دولت‎ها از طریق پلیس بین‌الملل صادر شده اما این ادعا از سوی پلیس بین‌الملل تکذیب شد.

گفتنی است، سلیمانی و ابومهدی المهندس در حمله پهباد آمریکایی به فرودگاه بغداد در بامداد جمعه 3 ژانویه 2020 کشته شد. در این حمله ابومهدی المهندس از فرماندهان گروه شبه‌نظامی عراقی حشد شعبی به‌ همراه 10 تن دیگر کشته شدند.

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اعلام کرده که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده ‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم