مصر: در تلاش برای رسیدن به آشتی و اتحاد عربی هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه مصر پنج‌شنبه 31 دسامبر 2020 بر «اهمیت حسن نیت‌ها» پیش از آشتی با قطر، که روابط عربی را به حریم خصوصی آن بازگردانده و بر همبستگی‌ها و حفظ منافع مشترک همراه با رعایت اصول پایبندی به عدم دخالت در امور داخلی کشورها بیافزاید و با هر آنچه امنیت و ثبات کشورها و ملت‌های عربی را تهدید کند مقابله کند و از امنیت ملی عربی محافظت کند، تاكيد كرد.

به گزارش «العربیه» احمد حافظ سخنگوی وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای که بر صفحه وب‌سایت رسمی وزارت خارجه مصر بر فیسبوک منتشر شده گفت که کشورش سعی می‌کند تا از تلاش‌های صادقانه مبذول شده برای محافظت از وحدت صف عربی و دستیابی به آشتی که اتحاد و همبستگی را در میان کشورهای عربی برقرار و زمینه را برای همکاری و سازندگی و حفظ منافع همه طرف‌ها فراهم کند، حمایت کند.

شایان ذکر است ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی شامگاه سه‌شنبه 29 دسامبر 2020 ضمن استقبال از مشارکت رهبران کشورهای خلیجی در اجلاس سران خلیجی که در منطقه العلا ریاض برگزار خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که این اجلاس با موفقیت منجر به تقویت اقدام مشترک شود.

قرار است چهل و یکمین دوره از اجلاس سران کشورهای خلیجی در تاریخ 5 ژانویه 2021 به میزبانی پادشاهی عربی سعودی برگزار شود.

به همین منظور خادم الحرمین الشریفین دعوت‌نامه‌هایی را برای مشارکت در اجلاس خلیجی به رهبران کشورهای خلیجی ارسال کرده تا در فعالیت‌های این دوره در ریاض مشارکت کنند.

شایان ذکر است که شورای همکاری خلیجی چند روز پیش اعلام کرده بود که خادم الحرمین الشریفین، (نایف فلاح الحجرف) دبیرکل شورای همکاری خلیجی را مامور انتقال دعوتنامه‌ها به رهبران کشورهای عضو شورای همکاری کرد تا در فعالیت‌های این دوره از اجلاس خلیجی مشارکت کنند.

نایف فلاح الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی در این‌باره گفت که «باعث افتخارم بود که امروز دعوت‌نامه ملک سلمان (پادشاه سعودی) را به برادرش شیخ خلیفه بن زاید رئیس دولت امارات متحده عربی تحویل دهم».

الحجرف در ادامه «انعقاد چهل و یکمین دوره از اجلاس سران(خلیجی) در سایه شرایط استثنایی که جهان با آن مواجه است را دلیل راسخی بر اهمیت بسیار بالایی دانست که رهبران کشورهای خلیجی برای تحکیم و تقویت ارتباط و همکاری و تکامل میان کشورهای عضو و ایجاد افق‌های جدیدی برای شهروندان خلیجی در دراز مدت در پیش‌ دارند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید