.
.
.

بحرین: به نقش مثبت سعودی در پیشبرد گفتگوهای خلیجی اطمینان داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در نشست آنلاین وزرای امور خارجه کشورهای عربی شورای همکاری خلیج که روز یکشنبه 27 دسامبر 2020 در راستای آماده‌سازی‌ها برای برگزاری چهل و یکمین نشست سران این کشورها برگزار شد، عبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر امور خارجه پادشاهی بحرین و رئیس دوره آینده این اجلاس گفت که به نقش مثبت پادشاهی عربی سعودی برای پیشبرد گفتگوهای خلیجی اطمینان دارد.

عبداللطیف الزیانی گفت امیدواریم نشست پیش رو که به میزبانی سعودی و به ریاست خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود پادشاهی عربی سعودی و با حضور رهبران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج برگزار می‌شود، نشست موفقی باشد.

وزیر امور خارجه بحرین بر اطمینان کامل خود به رهبری سعودی، دیدگاه‌ها و نقش اساسی این کشور در محافظت از همبستگی شورای همکاری و کاهش اختلافات و آغاز مرحله جدید برای تقویت گفتگوهای خلیجی برای تحقق اهداف این شورا در آینده اطمینان دارد.

او گفت که این کشورها با همدیگر روابط و تعهداتی دارند که اساس تشکیل شورای همکاری کشورهای عربی خلیج و پیمان‌ها و توافقات بین این کشورها هستند تا این کشورها و ملت‌هایشان را حمایت کنند. به گفته وزیر امور خارجه بحرین هدف اصلی همه این توافقات و تعهدات محافظت از امنیت و ثبات کشورها، استمرار تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم و تامین مالی تروریسم، مقابله با گفتمان نفرت‌پراکنی و مقابله با دخالت در امور داخلی کشورها و مبارزه با هر گونه حمایت از گروه‌های قانون‌گریز و همچنین تقویت همکاری‌های مشترک است.

عبداللطیف الزیانی بر ضرورت پایان دادن به اختلافات و درگیری‌های منطقه‌ای با استفاده از روش‌های مسالمت‌آمیز و براساس پیمان‌های بین‌المللی و اصول حسن همجواری و تلاش برای برقراری صلح، ثبات و شکوفایی منافع همه کشورهای منطقه تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم