.
.
.

آمار ثبت‌نام برای واکسیناسیون پس از تزریق واکسن به ولی‌عهد سعودی پنج‌ برابر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دکتر توفیق ربیعه وزیر بهداشت پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد ساعاتی پس از تزریق واکسن کرونا به شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد و وزیر دفاع سعودی، شمار ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه ویژه کرونا در این کشور پنج برابر شد.

وزیر بهداشت اقدام ولی‌عهد به دریافت واکسن را یک گام موثر دانست و از او برای پیگیری موضوع تامین واکسن تشکر کرد.

واکسن کرونا روز جمعه 25 دسامبر 2020 به شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی تزریق شد. سعودی پیش از این اعلام کرده بود که این واکسن را به رایگان در اختیار همه شهروندان و افراد مقیم در این کشور قرار می‌دهد.

در ویدئویی که خبرگزاری واس خبرگزاری رسمی سعودی منتشر کرد، ولی‌عهد این کشور با حضور در یکی از مراکز تزریق، واکسن کرونا را دریافت کرد. این واکسن در چارچوب برنامه ملی واکسیناسیون که از سوی وزارت بهداشت این کشور اجرا می‌شود، به ولی‌عهد تزریق شد.

دکتر توفیق بن فوزان الربیعه وزیر بهداشت سعودی در این‌باره گفت: «از ولی‌عهد برای پیگیری مستمر تهیه واکسن برای شهروندان و افراد مقیم و همچنین رهنمودهای مستمر او درباره ضرورت ارائه بهترین خدمات تشکر می‌کنم.»
او در ادامه افزود: «دستاوردهایی که امروز می‌بینیم سعودی از آغاز بحران کرونا به دست آورده، ادامه یکی از مهم‌ترین سیاست‌های چشم‌انداز سعودی 2030 است؛ سیاست "پیشگیری بهتر از درمان" که بر اساس آن همه اقدامات پیشگیرانه به صورت پیشدستانه انجام شد و در آن تاکید شده که سلامت افراد از همه چیز مهم‌تر است.

در همین چارچوب واکسن امن و مورد تایید بین‌المللی در کوتاه‌ترین زمان ممکن تهیه و در اختیار شهروندان و افراد مقیم قرار گرفت که سعودی را در رده بهترین کشورهای جهان در زمینه مبارزه با کرونا قرار داد.»

وزیر بهداشت سعودی 5 روز پیش از آن اعلام کرده بود که اولین محموله واکسن کرونا به این کشور رسیده و سعودی می‌کوشد برای همه شهروندان و افراد مقیم و حتی افرادی که به صورت غیرقانونی در این کشور حضور دارند، واکسن تهیه کرده و در اختیار آنها قرار دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم