.
.
.

کشف و ضبط محموله‌های یک میلیارد دلاری مواد مخدر قاچاقی حزب الله در ایتالیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری ایتالیایی «نوا» جمعه 25 دسامبر 2020 گزارش داد که مقامات ایتالیایی پس از انجام تحقیقات از کشف و ضبط محموله 15 تنی مواد مخدر فِـنِـتیـلیـن یا کاپتاگُن به ارزش یک میلیارد دلار متعلق به حزب الله لبنان در این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایتالیایی «نوا» دادستانی شهر ناپل که درباره این پرونده تحقیق کرده، اعلام کرد که پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شد این محموله مواد مخدر به حزب الله لبنان تعلق دارد و در 3 کانتینر جاسازی و قاچاق شده بود.

دادستانی شهر ناپل افزود که محموله 15 تنی مواد مخدر ضبط شده در 3 کانتینر مشکوک حاوی اوراق آماده کاربرد در زمینه صنعتی و تعدادی از چرخ‌های آهنی، جاسازی شده بود».

در جزئیاتی درباره این پرونده واحد جرایم مالی ایتالیا اخیرا با ارائه جزئیاتی درباره آن محموله و در راستای تحقیقات انجام شده که گزارشی توسط شبکه بی بی سی درباره آن پخش شده گفت که این محموله از سوریه به ایتالیا قاچاق شده و در عملیاتی که در نوع خود بزرگترین بوده در تابستان گذشته کشف و ضبط شده است.

بنا به این گزارش مبدأ این محموله مواد مخدر قاچاق شده سوریه است و پیش از این مقامات ایتالیایی بر این باور بودند که توسط گروه داعش به این کشور قاچاق شده است اما روند تحقیق و جستجو نشان داد که رژیم سوریه و حزب الله لبنان در پس این عملیات بزرگ قاچاق مواد مخدر قرار دارند.

شایان ذکر است که در گذشته گزارش‌هایی مبنی بر این‌که قاچاق مواد مخدر یکی از راههای اصلی کسب درآمد این گروه شبه‌نظامی لبنانی مورد حمایت ایران که یکی از بازوهای اصلی تهران در منطقه است، منتشر شده بود.

همچنین طی دو سال اخیر و در پی تشدید تحریم‌ها علیه تهران و کاهش حمایت‌های مالی ایران از گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن در منطقه، حزب الله لبنان همچنان برای تامین مالی عملیات‌های خود در سوریه و غیر از آن دست به قاچاق گسترده مواد مخدر می‌زند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم