.
.
.

عصائب اهل الحق خطاب به الکاظمی: گوش به فرمان الخزعلی هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پیکارجویان عصائب اهل الحق روز جمعه 25 دسامبر 2020 با انتشار ویدئویی مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق را تهدید به «مجازات الهی» کرده و تاکید کردند گوش به فرمانده قیس الخزعلی فرمانده این گروه شبه‌نظامی وابسته به تهران هستند.

تعدادی از پیکارجویان که صورت خود را پوشانده بودند، ویدئویی حاوی پیام ذیل در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

« بسم الله الرحمن الرحیم
وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُمْ
ما فرزندان مقاومت اسلامی، عصائب اهل الحق گوش به فرمان و در آمادگی کامل به سر می‌بریم و به [مصطفی] الکاظمی شدیدا هشدار می‌دهیم اگر به اقدامات پلید خود پایان ندهید، مجازات الهی با دستان مجاهدین بر شما فرود خواهد آمد. هشدار دهنده از امرى كه بر ديگرى واقع شود معذور است.»

عصائب اهل الحق به دولت عراق 48 ساعت مهلت داد یکی از پیکارجویان این گروه شبه‌نظامی که به اتهام مشارکت در حمله موشکی در بازداشت است را آزاد کند اما مصطفی الکاظمی به شخصیت‌های سیاسی عراق اطلاع داد که با آزادی متهمان حمله موشکی کاملا مخالف است و ضمن محکوم کردن تهدیدهای شبه‌نظامیان عصائب، منتظر نتایج تحقیقات و حکم قاضی دادگاه می‌ماند.

العربیه روز جمعه به سندی دست یافت که نشان می‌دهد گروه شبه‌نظامی عصائب اهل الحق که از گروه‌های وابسته به تهران است، قصد بسیج نیروهای خود برای تجمع در نزدیکی یکی از مقرهای امنیتی حساس بغداد دارد.
منابع خبری العربیه گزارش کردند که این تجمع با هدف اعمال فشار بر دولت عراق برای آزادسازی تعدادی از اعضای این گروه شبه‌نظامی است که به اتهام حمله به سفارت آمریکا و منطقه الخضراء در بازداشت به سر می‌برند. 6 پیکارجوی عصائب در ارتباط با این پرونده در بازداشت به سر می‌برند.

گفته می‌شود که اعترافات یکی از بازداشت‌شدگان می‌تواند پای اعضای دیگر عصائب اهل الحق را به این پرونده باز کرده و مقدمات بازداشت آنها را هم فراهم کند.

براساس اطلاعاتی که العربیه به دست آورده این فرد بازداشت شده، حسام الزیرجاوی از اهالی شهرک صدر است و در حال حاضر تحت بازجویی امنیتی قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم