فرماندهی ائتلاف عربی: برخورد مین حوثی‌ها با کشتی تجاری در دریای سرخ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، شامگاه جمعه 25 دسامبر، در ادامه تهدید شبه‌نظامیان حوثی علیه ایمنی ناوبری، از برخورد مین دریایی کار گذاشته‌شده از سوی شبه‌نظامیان حوثی با یک کشتی باری تجاری در جنوب دریای سرخ خبر داد.

فرماندهی ائتلاف عربی در بیانیه خود افزود که زیان اندکی به دماغه کشتی وارد آمد اما این حادثه، تلفات جانی در بر نداشت.

در این بیانیه همچنین بر افزایش فعالیت‌های تروریستی شبه‌نظامیان حوثی از طریق مین‌گذاری در جنوب دریای سرخ و تنگه باب‌المندب تأکید شده و امده است که کارگذاشتن مین دریایی، تهدیدی جدی برای ناوبری بین‌المللی و تجارت جهانی است.

مین‌ها و قایق‌های انفجاری

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی همواره اقدام به تهدید علیه ناوبری در منطقه از طریق مین‌گذاری و یا ارسال قایق‌های بمب‌گذاری شده کرده‌اند. دو هفته پیش نیز فرماندهی نیروهای ائتلاف عربی اعلام کرد که تلاش شبه‌نظامیان حوثی برای انجام یک اقدام خصمانه با استفاده از دو قایق بمب‌گذاری‌شده قابل کنترل از راه دور را در استان حدیده، رصد کرده بودند.

براساس گزارش‌های خبری، نیروهای ائتلاف عربی، دو قایق انفجاری را منهدم کردند که تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و مسیرهای حمل‌ونقل و تجارت جهانی به شمار می‌آیند.

شایان توجه است که شبه‌نظامیان حوثی از استان الحدیده به عنوان مکانی برای پرتاب موشک‌های بالستیک، به پرواز درآوردن پهپادها، حرکت دادن قایق‌های انفجاری و همچنین انتشار نامنظم مین‌های دریایی استفاده می‌کنند که نقض قوانین بشردوستانه بین‌المللی و مفاد توافق‌نامه آتش‌بس (استکهلم) درالحدیده قلمداد می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید