.
.
.

شاهزاده محمد بن سلمان: روابط ما با بحرین عمیق و مستحکم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولی‌عهد سعودی 24 دسامبر 2020 تاکید کرد که روابط میان دو کشور پادشاهی عربی سعودی و پادشاهی بحرین تاریخی، عمیق و مستحکم است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولی‌عهد، نایب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی طی انعقاد جلسه شورای هماهنگی سعودی- بحرینی که امروز پنجشنبه برگزار شد به هماهنگی‌های میان دو کشور برای رویارویی با چالش‌هایی که منطقه با آن مواجه است، اشاره کرد.

محمد بن سلمان همچنین تاکید کرد که سعودی و بحرین برای محافظت از منافع، امنیت و ثبات دو کشور تلاش می‌کنند.

او در سخنرانی‌اش در اولین نشست شورای هماهنگی دو کشور گفت که رهنمودهای به جا سران دو کشور به تحقق نتایج ثمربخشی در تمام زمینه‌ها انجامیده است.

ولی‌عهد سعودی همچنین در ارتباط با هماهنگی‌های نزدیک میان دو کشور درباره مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی برای مقابله با چالش‌هایی که منطقه با آن مواجه است و همچنین ضرورت محافظت از منافع، امنیت و ثبات دو کشور ابراز خشنودی کرد.

بیانیه مشترک

اولین نشست شورای هماهنگی میان سعودی و بحرین پنج‌شنبه 24 دسامبر 2020 به طور مجازی و به ریاست شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی سعودی و شاهزاده سلمان بن حمد آل خلیفه ولی‌عهد پادشاهی بحرین برگزار شد.

در پایان این نشست بیانیه مشترکی از سوی دو طرف صادر شد که طی آن هیأت‌های دو کشور درباره نشست‌های آتی این شورا ابراز امیدواری کردند.

در بیانیه همچنین در راستای اهداف مورد نظر رهبران دو کشور دیدگاه مشترکی برای تقویت و تعمیق روابط میان دو طرف در تمام زمینه‌ها و به ویژه تقویت امنیت، ثبات و حمایت از روند توسعه و اقتصاد در دو کشور برادر سعودی وب بحرین ارائه خواهد شد.

در این بیانیه همچنین بر اهتمام‌ ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی و ملک حمد بن عیسی آلخلیفه به تقویت روابط میان دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی،امنیتی، اقتصادی، تجاری، سرمایه‌گذاری، فرهنگی و گردشگری تاکید شد.

در بیانیه یادشده به تاکید پادشاهان دو کشور بر همگرایی میان دو کشور و روابط مستحکم ریاض و منامه مبتنی بر اصول و ریشه‌های تاریخی استوار اشاره شد.

همچنین بر ضرورت ایجاد آینده‌ای شکوفا که در آن دستاوردهای هر چه بیشتری در جهت توسعه و شکوفایی دو کشور محقق شود، تاکید شد.

شایان ذکر است که در اکتبر گذشته شورای وزیران سعودی به ریاست خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی تصمیم گرفت در راستای گفتگو با بحرین سطح نمایندگی دو کشور در این نشست را افزایش داده تا جلسات شورای هماهنگی میان دو کشور به ریاست ولی‌عهدهای دو کشور برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم