.
.
.

ائتلاف عربی 175 مین دریایی ساخت ایران را منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز پنج‌شنبه 24 دسامبر 2020 اعلام کرد که 175 مین دریایی ساخت ایران را که پیکارجویان حوثی به صورت نامنظم در یمن کار گذاشته بودند را پیدا و منهدم کرد.

براساس بیانیه‌ منتشر شده این مین‌ها ساخت ایران و از نوع «صدف» بوده‌اند و ائتلاف عربی اعلام کرد که کارگذاری مین‌های دریایی تهدید جدی برای دریانوردی بین‌المللی و اقتصاد جهانی است.

گروه‌های مهندسی خنثی‌سازی مین در یمن روز چهارشنبه هم مقداری از مین‌ها و مواد منفجره‌ای که پیکارجویان حوثی در مسیرهای شهرستان‌ها خب و الشعف در شمال استان جوف کارگذاشته بودند را منفجر کردند.

سرتیپ امین العقیلی مدیر برنامه مین‌روبی در ارتش یمن اعلام کرد تیم‌های مهندسی تا کنون 250 مین که حوثی‌ها در راه‌ها و مناطق مسکونی شهرستان‌های خب و الشعف کارگذاشته بودند را منهدم کردند و مناطق گسترده‌ای را پاکسازی و راه‌های مختلفی را ایمن و استفاده از آنها را برای مردم یمن ممکن کردند.

با این حال مدیر برنامه مین‌روبی ارتش یمن از مردم خواست که از مسیرهای متروکه عبور نکنند و برای رفت و آمد تنها از مسیرهای علامت‌گذاری شده استفاده کنند.

گروه‌های مین‌روب کماکان به جستجو و خنثی‌سازی مین‌های کارگذاشته شده توسط حوثی‌ها ادامه می‌دهد و تا علاوه بر ایمن‌سازی راه‌ها و مناطق مسکونی، مانع از کشته و زخمی شدن تعداد بیشتری از مردم یمن شوند.

در آخرین مورد از قربانیان مین یک شهروند یمنی در شمال شهرستان الحزم در استان الجوف در شمال شرق یمن بر اثر انفجار مین کشته و یک کودک به شدت زخمی شد.

کمیته حقوق بشر این استان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حادثه در نتیجه انفجار مینی که حوثی‌ها در منطقه وادی هراب در شمال شهرستان الحزم کاشته بودند رخ داد و در نتیجه آن یک شهروند غیرنظامی به نام علی الصیدی کشته و کودکی به نام فایز علی شمعان به شدت مجروح شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم