.
.
.

همه ساکنان دبی به رایگان واکسن فایزر دریافت می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیته عالی مدیریت بحران و حوادث طبیعی در دبی روز سه‌شنبه 22 دسامبر 2020 اعلام کرد که از روز چهارشنبه واکسن کرونای ساخت شرکت فایزر به رایگان در اختیار همه ساکنان این شهر خواهد بود. همزمان ابوظبی هم اعلام کرد از 24 دسامبر درهای خود را به روی گردشگران باز می‌کند.

کمیته عالی مدیریت بحران و حوادث طبیعی در ابوظبی هم اعلام کرد که دستورالعمل‌های پیشگیرانه در زمینه مقابله با ویروس کرونا را به روزرسانی کرده تا از دستاوردهای سیستم بهداشتی این امارت محافظت کند. اقدامات جدید پیش‌بینی شده در دستورالعمل‌های جدید، از جمله تزریق واکسن کرونا را از روز پنج‌شنبه آغاز می‌کند.

بر همین اساس آزمایش‌ها و تست‌های دوره‌ای کرونا برای ساکنان مناطق صنعتی و پرجمعیت و کارکنان بخش‌های تجاری انجام می‌شود و توان مراکز درمانی مرتبط با کرونا در مناطق مختلف نیز تقویت می‌شود.

مسافرانی که از کشورهای سبز (کشورهای مجاز) به امارات می‌آیند در صورت به همراه داشتن تست منفی کرونا که در لحظه رسیدن به فرودگاه برای آنها انجام می‌شود، می‌توانند آزادانه در امارات رفت و آمد کنند و افرادی که از دیگر کشورها می‌آیند باید 10 روز به قرنطینه بروند.

براساس آخرین آمارهای عرضه شده در وبگاه worldometers.info تا تاریخ 22 دسامبر در امارات 195,878 نفر به کرونا مبتلا شده، 171,451 نفر بهبود یافته و 642 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم