.
.
.

وزیر خارجه امارات: محدودیت‌های روادیدی امارات در مورد اتباع 13 کشور موقتی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات، شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی تأیید کرد که محدودیت‌های اعمال شده در مورد صدور برخی روادیدها به دلیل شیوع کووید19، موقتی است.

این موضوع در جریان سفر شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان به امارات اعلام شد که طی آن بن زاید گفت کشورش «از پاکستانی‌های مقیم استقبال می‌کند و بیش از 1.5 میلیون پاکستانی از امنیت، ایمنی و ثبات در کشور دوم خود امارات متحده عربی، برخوردار هستند.»

او افزود که محدودیت‌های اعمال شده در مورد برخی روادیدها به دلیل شیوع همه گیری کووید19، جنبه موقتی دارد.

امارات متحده عربی بدون ذکر دلایل، صدور روادید برای شهروندان 13 کشور را متوقف کرد که گمانه زنی‌های زیادی را به دنبال داشت.

این تصمیم شامل توقف صدور روادید و سفر افراد خارج امارات از شهروند 13 کشور از جمله سوریه، لبنان، عراق، تونس، الجزایر، لیبی و یمن در کنار ایران، ترکیه، افغانستان، کنیا و پاکستان شده است.

دو سال پیش، امارات قانونی را به مورد اجرا گذاشت که به موجب آن، اعطای روادید بلند مدت به مسافران عازم امارات که بازنشسته شده اند، مجاز است. این قانون امتیازهای ویژه ای مربوط به صدور روادید را به اشخاص بالای پنجاه و پنج سال داده و اجازه اقامت طولانی مدت در امارات را به آنها می‌دهد.

این تسهیلات با هدف فراهم آوردن گزینه‌های اقامت طولانی مدت و فضای مناسب برای بازنشستگان و کسانی که مایل به اقامت در امارات هستند، تدارک دیده شده است. این قانون «امتیازات ویژه اقامت برای مدت 5 سال را تعیین می‌کند که با توجه به شرایط خاص به مهاجران بازنشسته با سن پنجاه و پنج سال به بالا به طور خودبخود، تمدید می‌شود.»

به موجب شروط این قانون، «بازنشسته باید صاحب سرمایه گذاری در ملکی به قیمت دو میلیون درهم باشد یا مدارک لازم در مورد پس انداز مالی بالای یک میلیون درهم یا درآمد ماهانه دستکم 20 هزار درهم داشته باشد.»

این قانون از ابتدای سال 2019 به اجرا گذاشته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم