.
.
.

سفارت آمریکا در بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حمله‌ای که شدیدترین از نوع خود توصیف شده، شامگاه یکشنبه 20 دسامبر 2020 سفارت ایالات متحده در منطقه سبز بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفت و تعدادی موشکی به منطقه پیرامون سفارت برخورد کرد.
گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که این حمله تلفاتی در پی نداشت. تصاویری از این حمله در فضای مجازی منتشر شد.

منابع خبری گزارش کردند که سامانه‌های دفاعی سفارت آمریکا این حمله موشکی و خمپاره‌ای را ناکام کرد. این حمله همزمان با جلسه مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق در منطقه سبز صورت گرفت.

منابه رسمی عراق هم وقوع این حمله و سقوط تعدادی موشک به منطقه سبز را تایید کرده و اعلام کردند که نیروهای امنیتی به منطقه اعزام شده تا تحقیقات خود را شروع کنند. در پی بسته شدن منطقه از سوی نیروی امنیتی و آغاز جستجوها، سکوی پرتاب این موشک‌ها پیدا شد.

پیش از این گروه شبه‌نظامی "قاصم الجبارین" از جمله گروه‌های عراقی وابسته به ایران با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت حمله به یک کاروان نظامی آمریکا در استان ذی‌قار را بر عهده گرفته بود.

در این بیانیه گوتاه آمده که این گروه شبه‌نظامی یک کامیون حامل تدارکات لجستیکی نیروهای آمریکایی را در بزرگراه الناصریه مورد هدف قرار داد.

یک منبع امنیتی عراقی اما فاش کرد کامیون مورد هدف قرار گرفته متعلق به یک شرکت عراقی است که تجهیزات متعلق به نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش را جابجا می‌کرد و در اثر انفجار یک بمب کنار جاده‌ای آسیب مختصری به چرخ‌های این خودرو وارد شد و یک شهروند غیرنظامی هم در نزدیکی محل انفجار زخمی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم