.
.
.

تصاویر خسارت حمله با موشک‌های کاتیوشا به منطقه سبز بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

العربیه به تصاویری دست یافته که حجم خسارت حمله موشکی به منطقه سبز و منطقه پیرامونی سفارت آمریکا در بغداد را نشان می‌دهد.

ارتش عراق اعلام کرد یک گروه خارح از قانون روز یکشنبه 20 دسامبر 2020 به منطقه شدیدا حفاظت شده الخضراء که بسیاری از سفارت‌های کشورهای خارجی و نهادهای حکومت عراق در آن قرار دارند، مورد حمله موشکی قرار گرفت.

در بیانیه ارتش آمده که موشک‌های کاتیوشا به یک مجتمع مسکونی درون منطقه سبز برخورد کرده و به این ساختمان‌ها و خودروهایی که در آن حوالی پارک کرده بودند دچار خساراتی شدند.

در حمله‌ای که شدیدترین از نوع خود توصیف شده، شامگاه یکشنبه 20 دسامبر 2020 سفارت ایالات متحده در منطقه سبز بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفت و تعدادی موشکی به منطقه پیرامون سفارت برخورد کرد.
گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که این حمله تلفاتی در پی نداشت. تصاویری از این حمله در فضای مجازی منتشر شد.

منابع خبری گزارش کردند که سامانه‌های دفاعی سفارت آمریکا این حمله موشکی و خمپاره‌ای را ناکام کرد. این حمله همزمان با جلسه مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق در منطقه سبز صورت گرفت.

منابه رسمی عراق هم وقوع این حمله و سقوط تعدادی موشک به منطقه سبز را تایید کرده و اعلام کردند که نیروهای امنیتی به منطقه اعزام شده تا تحقیقات خود را شروع کنند. در پی بسته شدن منطقه از سوی نیروی امنیتی و آغاز جستجوها، سکوی پرتاب این موشک‌ها پیدا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم