.
.
.

تحریم‌های بیشتر آمریکا حلقه فشار را بر رژیم اسد تنگ‌تر خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با ادامه فشارهای ایالات متحده بر رژیم سوریه در قالب اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه شخصیت‌های تأثیرگذار وابسته به رژیم، دولت آمریکا تهدید به اعمال موج جدیدی از فشارها را مطرح ساخت.

سفارت آمریکا در سوریه به رژیم اسد اولتیماتوم داد، حلقه فشارها را تنگ‌تر و تحریم‌های بیشتری را علیه آن اعمال کند به طوری که در توئیتی تاکید کرد: «یک سال پیش، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، قانون سزار را برای بازخواست از بشار اسد و رژیم وی در قبال جنایاتی که در کشور مرتکب شده اند، امضا کرد.»

جنگ وحشیانه بی‌مورد

در ادامه توئیت سفارت آمریکا با تاکید بر این که «از آن زمان به بعد، آمریکا بیش از 90 نفر از حامیان اسد را به دلیل مشاركت در جنگ وحشیانه غیرضروری، تحریم كرد»، افزود كه این تحریم‌ها را تا زمانی كه رژیم به اعمال خشونت علیه مردم سوریه خاتمه دهد، ادامه خواهد داد که این کار باید در قالب برداشتن گام‌هایی برگشت ناپذیر در راستای راه حل سیاسی باشد.

سفارت آمریکا همچنین تأکید کرد که قطعنامه 2254 شورای امنیت، تنها مسیر مناسب برای آینده ای پایدار برای همه سوری‌ها است.

تحریم‌ها علیه اشخاص حقیقی و حقوقی

شایان ذکر است که خزانه‌داری آمریکا در سپتامبر گذشته، اعمال تحریم‌های مربوط به سوریه، از جمله 6 فرد و 13 نهاد را اعلام کرد.

تحریم‌های ایالات متحده شامل سپاه پنجم رژیم سوریه و فرمانده آن به دلیل ممانعت از برقراری آتش بس در سوریه شده است.

همچنین شبکه تجاری وابسته به بشار اسد و خواهر یاسر ابراهیم، حامی مالی اسد نیز مشمول این تحریم‌ها شده اند.

وزارت امور خارجه آمریکا با تأکید بر اینکه این تحریم‌ها تا زمانی که رژیم اسد، خشونت را کنار نگذارد، ادامه خواهد داشت، افزود که دایره تحریم‌ها شامل فعالیت‌های تجاری و بشردوستانه در سوریه نمی‌شود.

وزارت امور خارجه آمریكا عنوان ساخت که زمان حل و فصل مسالمت آمیز در سوریه بر اساس قطعنامه 2254 فرا رسیده است.

علاوه بر این، خزانه داری ایالات متحده در ماه نوامبر گذشته، مطابق با قانون سزار، نام 7 تبعه سوریه و چندین شرکت و موسسه خصوصی و وابسته به رژیم را که از اقتصاد و جنگ رژیم و سرکوب «وحشیانه» آن علیه مخالفان پشتیبانی می‌کنند، به عنوان بخشی از دور پنجم تحریم‌های این قانون، درج کرد.

خزانه داری آمریکا نام أسماء الاخرس، همسر بشار اسد و برادر بشار، سرلشکر ماهر و خواهرش بشری را در لیست تحریم‌های خود که در ژوئن گذشته صادر شد، به عنوان افرادی که از رژیم اسد در کشتارهای مداوم ارتش او طی سال‌های گذشته حمایت کرده اند، وارد کرد.

به موجب این مجازات‌ها در اجرای "قانون سزار" برای مجازات رژیم اسد به دلیل ارتکاب قتل علیه مردم خودو طرفداران آن از هر کشوری که باشند، در نظر گرفته شده و دارایی تمام افراد مشمول تحریم‌ها در خاک آمریکا مسدود شده و آمریکایی‌ها از تعامل با آنها منع شده و همه افرادی که با این افراد مشول تحریم‌ها سر و کار داشته باشند، به لیست مجازات‌ها افزوده خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم