.
.
.

امضای توافق‌‌نامه‌هایی به ارزش 5 میلیارد دلار میان سعودی و روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی پادشاهی عربی سعودی، تاکید کرد با طرف روسی توافق کرده تا نشستی در خصوص بازار نفت در 4 ژانویه آینده داشته باشد.

وزیر انرژی سعودی در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با الکساندر نواک معاون نخست‌وزیر روسیه در چارچوب کمیته مشترک سعودی و روسیه، ابراز امیدواری کرد که جلسه کمیته در ماه مارس به شکل حضوری (نه آنلاین) برگزار شود.

معاون نخست‌وزیر روسیه نیز با اشاره به این که هدف از همکاری با سعودی، ایجاد ثبات در بازار جهانی نفت است، افزود که کشورش پس از پایان پاندمی کرونا، برنامه‌های مشترکی را با سعودی در مورد بازار نفت تدوین کرده است.

معاون نخست‌وزیر روسیه با قدردانی از پادشاهی سعودی به خاطر سطح همکاری‌های مشترک با روسیه، افزود که کشورش، نقشه راه همکاری مشترک با سعودی را تدوین کرده است.

او با اشاره به امضای چندین توافق‌نامه به ارزش 5 میلیارد دلار میان دو کشور، خاطرنشان كرد که سفرهای متقابل میان مسكو و ریاض، گواه سطح این همکاری‌ها است.

وزیر انرژی سعودی در گردهمایی بودجه سعودی، پیرامون چالش‌های بازارهای جهانی انرژی با عنوان کردن این موضوع که توافقنامه اوپک پلاس، صنعت نفت جهانی را نجات داد، تأکید کرد که این بازار فقط تابع تفاهم‌نامه‌ها است و نمی‌تواند تسلیم مفهوم بازار آزاد شود.

عبدالعزیز بن سلمان اظهار داشت که تعهد اوپک پلاس به توافق نامه اخیر در مقایسه با توافق های قبلی، قویتر و مستحکم تر بود.

وزیر انرژی سعودی افزود: «پادشاهی سعودی در ابتدای بحران کرونا، دیدگاه متفاوتی داشت زیرا این پاندمی ممکن است تأثیر زیادی داشته باشد و ما معتقد به اصلاح امور و اقدامات اولیه برای مهار مسائل هستیم چرا که این امر، لزوم راه حلی مناسب تر را ایجاب می کند و جنبه پیشگیرانه وابتکار عمل در حل و فصل مشکلات هم زمان با ظهور علائم یک مشکل، باید مورد توجه قرار گیرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم