.
.
.

هشدار وزیر اطلاع‌رسانی یمن درباره «شبیخون فرهنگی رژیم آخوندی ایران»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه پنج‌شنبه 17 دسامبر 2020 درباره شبیخون فرهنگی رژیم آخوندی ایران علیه مردم کشورش هشدار داد و گفت که این شبیخون فرهنگی «دست کمی از خطر جنگ نظامی ندارد».

به گزارش «العربیه» معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه پنج‌شنبه در بیانیه‌ای توضیح داد که تلاش‌های رژیم ایران و ابزار شبه‌نظامی تروریستی حوثی آن برای ضربه زدن به زبان عربی و جایگزینی آن با زبان فارسی بخشی از توطئه‌های ویرانگر ایران در منطقه و تلاش‌ها برای احیای مجدد امپراطوری فارس است.

معمر الاریانی تلاش‌های ایران برای تسلط بر بخش‌های فرهنگی و آموزشی در یمن را «شبیخون فرهنگی فارسی سازمان‌یافته» توصیف کرد که با تاسیس دپارتمان زبان فارسی در دانشگاه صنعا و تهیه روش‌های تدریس برای هویت‌زدایی و آموزش تروریستی و پذیرش تعدادی از عناصر حوثی در ایران و بازگرداندن آنها به عنوان «بمب ساعتی» به یمن آشکار شده است.

وزیر اطلاع‌رسانی همچنین بستن دپارتمان زبان عربی و تاسیس دپارتمان زبان فارسی در دانشگاه صنعا را جزئی از جنگ ایران و شبیخون فرهنگی رژیم آخوندی تهران علیه یمن توصیف کرد که سعی در فارسی کردن نسل‌های آینده و ارج نهادن به سمبل‌های تروریسم ایرانی دارد و توطئه‌ای برای زدودن هویت عربی خواند که از مدتها پیش از سوی ایران و ابزار حوثی آن آغاز شده است.

الاریانی همچنین افزود که «نامگذاری یکی از دوره‌های فارغ‌التحصیلی دانشکده زبان دانشگاه صنعا به نام قاسم سلیمانی سرسپردگی آشکار شبه‌نظامیان حوثی به دشمن تاریخی یمن و تلاشی برای بومی‌سازی زبان فارسی در مناطق تحت سیطره حوثی‌ها و ایجاد وضعیتی از تبعیت زبانی و فکری در میان جوانان یمنی است».

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن همچنین از مردم کشورش خواست تا قاطعانه با این جنگ و شبیخون مقابله کرده و مانع از اقدامات ویرانگر رژیم ایران در یمن شوند و از هویت مردمی و هویت تاریخی کشورشان محافظت کنند و جامعه را از هرگونه انحلال و تبعیت مطلق از توطئه‌های ایران مصون بدارند.