.
.
.

داعش اطراف پایگاه نظامی آمریکایی در حومه دیرالزور سوریه را گلوله‌باران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه پنج‌شنبه 17 دسامبر 2020 اعلام کرد که عناصر گروه داعش اطراف پایگاه نظامی آمریکایی در میدان نفتی العمر در حومه شهر دیرالزور سوریه را با گلوله‌های خمپاره هدف قرار دادند.

دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که گلوله‌های خمپاره از گورستانی در نزدیکی شهرک ذبیان در حومه شهر دیرالزور، جایی که عناصر گروه داعش به طور روزانه عملیاتی را علیه نیروهای سوریه دمکراتیک در شرق فرات انجام می‌دهند، به سوی پایگاه نظامی آمریکایی شلیک شده است.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه هنوز اما هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره میزان تلفات ناشی از این حمله گزارش نشده است.

در پی این حمله و اصابت گلوله‌های خمپاره به منطقه اطراف پایگاه نظامی، نیروهای آمریکایی و نیروهای سوریه دمکراتیک به حالت آماده‌باش کامل درآمده و اقدام به گشت‌زنی و پاکسازی اطراف پایگاه و میدان نفتی واقع در این منطقه کردند.

در این راستا دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین اشاره کرد که افراد مسلح ناشناس اقدام به تیراندازی به سوی خودرو مامور حراست از چاههای نفتی واقع در نزدیکی بئر الازرق در مجاورت میدان نفتی التنک واقع در شمال شرق دیرالزور کردند اما این حمله تلفاتی به همراه نداشته است.

دیدبان حقوق بشر سوریه پنج‌شنبه همچنین از هدف قرار گرفتن یک خودرو نظامی متعلق به نیروهای سوریه دمکراتیک با گلوله آر پی جی شلیک شده توسط افراد مسلح ناشناس خبر داد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه این حمله که در نزدیکی ایستگاه آب‌رسانی در شهرک الشحیل در حومه شرقی دیرالزور اتفاق افتاده منجر به اصابت یکی از نیروهای سوریه دمکراتیک شد.