سعودی: اقدامات خرابکارانه روند تامین انرژی جهان را هدف قرار داده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک مقام مسئول در وزارت انرژی پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه دسامبر 2020 اعلام کرد یک کشتی سوخت‌رسان که در جده پهلو گرفته بود، با قایق بمب‌گذاری‌شده مورد حمله قرار گرفت و آتش‌سوزی مختصری در پی این حمله به وجود آمد.

به گزارش خبرگزاری واس خبرگزاری ریمی سعودی واحدهای امداد و آتش‌نشانی توانستند آتش‌سوزی مختصر به وجود آمده را فورا مهار کنند. این حادثه هیچ تلفات جانی در پی نداشت و هیچ آسیبی به تاسیسات تخلیه نفت و همچنین روند تامین انرژی وارد نکرد.

یک مقام مسئول سعودی این حمله را «اقدام تروریستی خرابکارانه» خواند که تاسیسات حیاتی را مورد هدف قرار داده و نه تنها سعودی و تاسیسات این کشور، بلکه امنیت و ثبات روند تامین انرژی جهان و اقتصاد بین‌المللی را هدف قرار داده است.

به گفته این مقام سعودی خطرات این «اقدامات خرابکارانه» روی روند دریانوردی و امنیت صادرات نفت و تجارت جهانی «تاثیرات ویرانگر» دارد و سواحل و آب‌های سرزمینی را تهدید کرده و محیط زیست را در معرض فاجعه بزرگ در نتیجه ورود فرآورده‌های نفتی به آب‌های ساحلی می‌کند.

او گفت که جهان بیش از هر زمان دیگری نیازمند اتحاد علیه این «اقدامات تروریستی خرابکارانه» است و باید تدابیر پیشگیرانه جدی در مقابل تروریست‌هایی که این حملات را انجام داده و یا از آن حمایت می‌کنند، اتخاذ شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم