.
.
.

زین‌العابدین بن علی در مکالمه تلفنی ضبط شده؛ «وجدانم آسوده است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

زین العابدین بن علی رئیس جمهوری فقید تونس در یک فایل صوتی ضبط شده از مکالمه تلفنی میان او و وکیلش درباره اتهام‌های مطرح شده علیه او پس از انقلاب 2011 ، تاکید کرده بود که «وجدانش آسوده است».

در این فایل صوتی که «العربیه/ الحدث» نیز نسخه‌ای از آن را دریافت کرده‌اند آمده است که بن علی در آن می‌گوید «هیچگاه دستور شکنجه شهروندان یا قتل سیاسیون تونسی را نداده است».

او همچنین بیان کرد که «در طول 23 سال از ریاستش هیچ حکم اعدامی را علیه کسی جز در یک مورد که جنایتکاری 14 کودک را در استان ناپل در شمال این کشور کشته بود» امضا نکرده است.

بن علی در این فایل صوتی ضبط شده از مکالمه تلفنی‌اش گفت که «هیچ شخصیت سیاسی در دوره ریاست او به قتل نرسیده است»، و همچنین اشاره کرد که او در مقابل «اصرار داشته تا به طور نامحسوس از مخالفان دولت او محافظت شود».

زین‌العابدین بن علی همه شرکت کنندگان و حاضران در آنچه سریال سهام بن سدرين رئیس هیأت حقیقب‌یابی و کرامت توصیف کرده را عناصری شناخته شده و آموزش دیده دانست و آنها را «گروه البحیری و المکی» از رهبران جنبش النهضه عنوان کرد.

رئیس جمهوری فقید تونس به حمله جنبش النهضه با آتش و بمب‌های آتش‌زا علیه مردم تونس اشاره کرد و در این رابطه حادثه تروریستی که در منطقه باب سویقه پایتخت در سال 1991 رخ داده را یادآور شد.

شایان ذکر است زین العابدین بن علی رئیس جمهوری اسبق تونس در سن 85 سالگی در پادشاهی عربی سعودی بر اثر بیماری درگذشت.

بن علی پس از انجام کودتا و برکناری حبیب بورقیبه از قدرت در سال 1987 ریاست تونس را به مدت 23 سال بر عهده گرفته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم