فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • استقبال مصر، امارات و بحرین از توافق پادشاهی مغرب و اسرائیل

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  کشورهای جمهوری عربی مصر، امارات متحده عربی و پادشاهی بحرین پنج‌شنبه 10 دسامبر 2020 از توافق به عمل آمده میان پادشاهی مغرب و اسرائیل استقبال کرده و آن را گام مهمی در راستای تلاش‌های مشترک برای برقراری ثبات، شکوفایی و صلح عادلانه و پایدار در منطقه عنوان کردند.

  در همین راستا عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر ضمن استقبال از توافق میان پادشاهی مغرب و اسرائیل آن را گامی مهم برای منطقه و در جهت تحقق هر چه بیشتر ثبات و همکاری‌های منطقه‌ای در منطقه خاورمیانه دانست.

  السیسی در حساب رسمی‌اش بر شبکه اجتماعی فیسبوک، گفت:« این گام مهم برای تحقق هر چه بیشتر ثبات و همکاری‌های منطقه‌ای در منطقه‌مان را با ارزش می‌دانم».

  از سویی شیخ محمد بن زاید ولی‌عهد ابوظبی ضمن استقبال از توافق میان مغرب و اسرائیل آن را گامی مقتدرانه دانست که در تقویت تلاش‌های مشترک به سوی ایجاد ثبات، شکوفایی و صلح عادلانه و پایدار در منطقه نقش ایفا می‌کند.

  شیخ محمد بن زاید در این رابطه گفت« از اعلام ایالات متحده آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن حاکمیت کشور برادر پادشاهی مغرب بر صحرای مغربی و تصمیم رباط برای ازسرگیری ارتباطات و روابط دیپلماتیک با کشور اسرائیل استقبال می‌کنیم».

  وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی نیز در بیانیه‌ای ضمن تشدید بر موضع تاریخی و ثابت دولت امارات در حمایت از پادشاهی مغرب در حاکمیتش بر همه سرزمین‌هایش، بر اهمیت تصمیم آمریکا در مشارکت در تقویت امنیت و ثبات در منطقه تاکید کرد.

  دولت امارات متحده عربی همچنین از تصمیم پادشاهی مغرب در ازسرگیری ارتباطات رسمی دوجانبه و روابط دیپلماتیک با کشور اسرائیل استقبال کرد.

  امارات نیز ضمن تحسین تصمیم مستقل مغرب ابراز امیدواری کرد که ازسرگیری ارتباطات رسمی و برقراری روابط دیپلماتیک با کشور اسرائیل اثری مثبت بر فضای صلح و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بگذارد.

  امارات همچنین ابراز امیدواری کرد که این توافق حاصله میان مغرب و اسرائیل به حمایت از تلاش‌های مشترک منطقه برای تحقق امنیت و شکوفایی منجر شود.

  از طرفی ملک حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین توافق پادشاهی مغرب با اسرائیل را در راستای تقویت فرصت‌های صلح ارزیابی کرد و از به رسمیت شناخته شدن حاکمیت پادشاهی مغرب بر صحرای غربی از سوی ایالات متحده آمریکا، استقبال کرد.

  ملک حمد بن عیسی پنج‌شنبه همچنین از اعلام آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن حاکمیت پادشاهی مغرب بر صحرای غربی استقبال کرد و افتتاح کنسولگری آمریکا در شهر الداخله را گامی مهم و تاریخی در راستای تقویت حاکمیت سرزمینی و حقوق پادشاهی مغرب در صحرای غربی عنوان کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران