یمن خواسته خود از جامعه جهانی برای محکوم کردن مداخله جویی ایران را تکرار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی یمن از جامعه جهانی به ویژه اعضای دائمی شورای امنیت خواست به مسئولیت‌های خود در محکوم کردن مداخله جویی‌های ایران در یمن عمل کنند.

او بر لزوم پایان دادن به سلطه جویی آنچه که «رژیم آخوندها» خواند و توقف سیاست‌های مخرب آن علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی و سرعت عمل درگنجاندن شبه نظامیان حوثی در لیست تروریسم تأکید ورزید.

الاریانی روز دوشنبه 7 دسامبر در بیانیه‌ای گفت: «اعترافات مسئول هسته جاسوسی شبه نظامیان حوثی، اطلاعات خطرناکی را مبنی بر تأیید حضور کارشناسانی از ایران و شبه نظامیان عراق در اتاق‌های عملیات حوثی‌ها و مشارکت آنها در اقدام اولیه برای حملات موشکی علیه ارتش ملی و مناطق مسکونی در مناطق آزادشده و غیرنظامی و مراکز شهری در کشورهای همسایه را ثابت کرد.»

اعتراف مسئول هسته حوثی

وزیر اطلاع رسانی یمن اظهار داشت که اعترافات مسئول هسته حوثی تأیید می‌کند که نقش ایران در حمایت از شبه نظامیان کودتای حوثی به قاچاق سلاح، موشک‌های بالستیک و فن‌آوری نظامی محدود نمی‌شود بلکه شامل اجرای می‌دانی حملات موشکی است که مراکز شهری را هدف قرار داده و غیرنظامیان بی‌گناه را به قتل می‌رساند.

او تأکید کرد که تجاوز آشکار ایران علیه یمن و مداخلات آن در حمایت از کودتا، تضعیف دولت و هدف قرار دادن همسایگان در راستای دستور کار برای گسترش هرج و مرج و تروریسم در منطقه و نقض آشکار اصل حاکمیت و تصمیمات بین المللی مربوط به بحران یمن و نقض آشکار منشور و اصول سازمان ملل و کلیه قوانین و ضوابط بین المللی قرار دارد.

الاریانی خاطرنشان کرد که شناسایی هسته جاسوسی، ضربه دردناکی از سوی سرویس‌های اطلاعاتی ارتش ملی به شبه نظامیان حوثی بود زیرا نقش مهمی در انجام شماری از عملیات تروریستی داشت که مواضع ارتش، مساجد و خانه های شهروندان را در شهر مارب هدف قرار داده بود.

وزارت دفاع یمن، ویدئویی از اعترافات اعضای یک گروه تروریستی که برای شبه نظامیان حوثی و ایران کار می‌کردند، منتشر کرد که در جنایات تروریستی که دامن گیر غیرنظامیان شده و ارتش را هدف قرار داد، دست داشتند.

اعترافات این گروه تروریستی، پیوند اطلاعاتی و ارتباط آن با رهبران شبه نظامیان حوثی فعال در داخل نیروی به اصطلاح موشکی تحت نظارت کارشناسان ایرانی و خارجی را اثبات کرد و شواهد و اسناد مسئولیت مستقیم اعضای هسته در مورد جنایات علیه غیرنظامیان و تحرکات ارتش ملی را نشان داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید