سرنگونی یک پهپاد حوثی‌ها هدایت شده به سوی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن صبح جمعه 4 دسامبر 2020 از رهگیری و سرنگونی یک پهپاد بمب‌گذاری شده‌ای خبر داد که توسط شبه نظامیان حوثی به سوی خاک پادشاهی عربی روانه شده بود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن صبح جمعه اعلام کرد نیروهای مشترک ائتلاف موفق شدند یک پهپاد بمب‌گذاری شده که توسط شبه نظامیان حوثی به سوی خاک پادشاهی عربی سعودی هدایت شده بود را رهگیری و سرنگونی کنند.

سخنگوی ائتلاف عربی گفت این پهپاد توسط شبه‌نظامیان حوثی به طور سازماندهی شده و عمدی به سوی سعودی و برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و غیرنظامی در منطقه جنوبی این کشور به پرواز درآمده بود.
شبه‌نظامیان حوثی اخیرا حملات خود را با استفاده از پهپادهای بمب‌گذاری شده و پهپاد‌های شناسایی گسترش دادند.
در همین راستا کمیته‌ای از کارشناسان سازمان ملل متحد پیش‌تر گفته بودند که این پهپادها از قطعات با منشأ خارجی که به مقصد یمن ارسال شده‌اند، مونتاژ شدند.

کمیته کارشناسان سازمان ملل متحد که از سال 2015 ماموریت نظارت بر تحریم ارسال سلاح به یمن را بر عهده دارد، یادآور شد که شبه‌نظامیان حوثی در سال 2019 به تسلیحات جدید و ویژه‌ای دست یافته‌اند که بعضی از آنها دارای ویژگی‌های مشابهی با تسلیحات ساخت ایران هستند.

در گزارش ارسالی این کمیته به شورای امنیت، گفته شده که «حوثی‌ها علاوه بر سلاح‌های سازمانی که تاکنون در اختیارشان بوده به کاربرد تسلیحات جدیدی از جمله آن پهپادهای نوع دلتا و نمونه جدیدی از موشک‌های زمینی کروز روی آورده‌اند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم