.
.
.

الجبیر: ايران هرچه در این كشور رخ ‌دهد به سعودی نسبت می‌دهد حتی اگر زلزله باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی روز سه‌شنبه اول دسامبر 2020 گفت که ایران هر چه در این کشور رخ می‌دهد را به سعودی نسبت می‌دهد و اگر در ایران زلزله هم بیاید حتما سعودی مقصر است.

الجبیر تاکید کرد که درماندگی جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران او را واداشته که در هر زمینه از سعودی انتقاد کرده و این کشور را به دست داشتن در هر آنچه در ایران رخ می‌دهد متهم کند.

وزیر مشاور در امور خارجه سعودی در صفحه توئیترش نوشت: «به نظر می‌رسد درماندگی وزیر امور خارجه ایران آقای ظریف را واداشته، درباره آنچه در ایران رخ می‌دهد سعودی را مقصر دانسته و این کشور را به دست داشتن در آن متهم کند. خدای ناکرده اگر در ایران زلزله یا سیلاب هم رخ دهد، [جواد ظریف] سعودی را به انجام آن متهم می‌کند.»

او در ادامه نوشت: « بر خلاف رژیم ایران که از زمان انقلاب 1979 -که خمینی آن را ربود- بر اساس ترور بنا شده، سعودی هیچ‌گاه هیچ شکلی از ترورها را تایید نکرده و [این اقدامات] جایی در سیاست‌های سعودی ندارد.»

الجبير افزود: « می‌تواند از ما و از بسیاری کشورهای دیگر بپرسید و خواهید فهمید... ما بسیاری از شهروندانمان را به دلیل رفتارهای جنایتکارانه و غیرقانونی ایران از دست داده‌ایم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم