توافق‌های نمایندگان پارلمان لیبی در گفتگوهای طنجه مراکش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پس از روزها رایزنی 120 نفر از نمایندگان پارلمان لیبی شنبه 28 نوامبر 2020 پس از رسیدن به توافقاتی گفتگوهای‌شان در شهر طنجه پادشاهی مغرب را به پایان خواهد برد.

در این گفتگوها نمایندگان پارلمان لیبی با توافق درباره «اصول عمومی» که زمینه را برای «ثبات دائمی» فراهم می‌کند همچنین درباره شهر بنغازی به عنوان مقر پارلمان لیبی توافق کردند.

قرار است در بیانیه پایانی این رایزنی‌ها درباره فضای گفتگوهایی که 4 روز طول کشیده و به توافق میان اعضای مؤسسه قانون‌گذاری لیبی انجامیده است، اشاره شود.

به گزارش «العربیه» نمایندگان پارلمان لیبی طی گفتگوها‌ی‌شان در شهر طنجه مغرب بر ضرورت حفظ تمامیت لیبی و مقابله با دخالت‌های خارجی تاکید کردند و در این راستا توافق کردند تا مقر قانونی پارلمان لیبی در شهر بنغازی باشد.

افزون بر آن نمایندگان لیبی با احترام کامل به مفاد قانون اساسی با دیدگاههایی مثبت به بررسی نتایج روندهای گفتگوهای سیاسی لیبی پرداختند.

نمایندگان پارلمان لیبی همچنین از 24 دسامبر سال آینده به عنوان موعدی برای برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاستی که تاریخی است که در هفته گذشته از سوی استفانی ویلیامز فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی تعیین شده، استقبال کردند.

نمایندگان پارلمان لیبی همچنین خواستار رسیدگی به شبهات و اتهام‌های موجود درباره پرداخت رشوه و اعمال تهدید و فشار علیه شرکت کنندگان در گفتگوهای سیاسی تحت نظارت سازمان ملل، شدند.

از سوی دیگر بنا به گزارش منابع «العربیه» و «الحدث» دیدار پارلمانی جدیدی با رویکرد سیاسی دوشنبه و سه‌شنبه آینده در شهر طنجه در شمال مغرب برگزار خواهد شد و پیش‌بینی شده که دست‌کم 13 نفر از نمایندگان دو طرف در این نشست مشارکت کنند.

نشست پارلمانی لیبی - لیبی در اوایل هفته آینده در چارچوب هماهنگی میان مغرب و نمایندگی سازمان ملل متحد برای حمایت از لیبی است و به منظور نزدیک کردن دیدگاههای دو طرف و نوشتن صفحات جدیدی از تاریخ لیبی و با هدف پایان دادن به چندگانگی‌های ساختاری و سیاسی در لیبی، برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم