.
.
.

کمین نیروهای سوريه دموکراتیک برای علیه پیکارجویان هوادار ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، نیروهای سوریه دموکراتیک نیمه‌شب دوشنبه 23 نوامبر در کمینی علیه پیکارجویان هوادار ترکیه در اطراف عین‌عیسی در شمال الرقه، دست‌کم 30 تن از آنها را کشته و زخمی کردند.

براساس این گزارش، یک گروه 30 نفره از عناصر گروه‌های طرفدار ترکیه به روستای معلق در اطراف عین‌عیسی رخنه کردند ولی نیروهای سوریه دموکراتیک با کارگذاری مین از مواضع خود در این منطقه عقب‌نشینی کرده بودند.

با ورود پیکارجویان هوادار ترکیه به این منطقه، مین‌های کار گذاشته شده منفجر شد و نیروهای سوریه دموکراتیک این منطقه را تا ساعاتی از صبح به شدت موشک‌باران کردند.

در این کمین 18 تن از عناصر گروهای هوادار ترکیه کشته و 13 تن دیگر نیز زخمی شدند که حال بعضی از آنها وخیم گزارش شده است.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، اطراف روستای معلق در عین‌عیسی صحنه درگیری‌های شدید میان گروه‌های طرفدار ترکیه و نیروهای سوریه دموکراتیک بوده است.

از سوی دیگر به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، عناصری چچنی و اوزبکستانی در بدنه نیروهای روسیه، اقدام به تصویربرداری از مواضع نظامی نیروهای سوریه دموکراتیک در منطقه عین‌عیسی و اطراف آن و دادن این تصاویر به نیروهای ترکیه می‌کنند به طوری که این مواضع بعد از رسیدن این اطلاعات به طرف ترک، چندین بار هدف بمباران قرار گرفتند.