.
.
.

ارتش ملی یمن ده‌ها پیکارجوی حوثی را از پای درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در نتیجه درگیری‌های روز سه‌شنبه 24 نوامبر 2020 میان ارتش ملی یمن و پیکارجویان حوثی در شهر الحزم مرکز استان الجوف در شمال شرقی این کشور، ده‌ها تن از پیکارجویان حوثی کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

مرکز رسانه‌ای نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش ملی یک حمله نیروهای حوثی به سمت کوه‌های دحیضه را ناکام کرده، ده‌ها تن از پیکارجویان را کشته و زخمی و باقی‌ماندگان را ناچار به عقب‌نشینی کرد. ارتش ملی در هفته‌های گذشه توانسته بود این منطقه را آزادسازی کند.

براساس این بیانیه هنوز اجساد پیکارجویان کشته شده در صحنه نبرد روی زمین مانده و ارتش توانست مقدار قابل توجهی تسلیحات سبک و نیمه‌سنگین به غنیمت ببرد.

همزمان جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن هم مواضع حوثی‌ها در این جبهه و همچنین نیروها و تدارکاتی که به سوی این منطقه راهی شده بودند را هدف قرار داده و منهدم کند. این عملیات جنگنده‌های ائتلاف انهدام تعدادی از خودروهای حوثی‌ها و کشته‌شدن سرنشینان آنها را در پی داشت.

سرلشکر ستاد صغیر بن عزیز فرمانده ستاد مشترک ارتش یمن هم از این مناطق عملیاتی بازدید کرد و پیروزی‌های نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردم در جبهه‌های استان الجوف را تحسین کرد.

سرلشکر صغیر بن عزیز بر دوچندان شدن تلاش‌ها تا آزادسازی استان الجوف و همه یمن از دست شبه‌نظامیان حوثی تاکید و از حمایت‌هایی که نیروهای ائتلاف به رهبری پادشاهی عربی سعودی از ارتش ملی و نیروهای مسلح یمن علیه برنامه‌های خرابکارانه حوثی‌ها در یمن و منطقه می‌کنند، تشکر کرد.