مشارکت دونالد ترامپ در اجلاس مجازی سران گروه 20 در سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مسئول ارشد آمریکایی شامگاه جمعه 20 نوامبر 2020 تاکید کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در اجلاس مجازی سران گروه 20 اقتصاد بزرگ جهان که روزهای شنبه و یکشنبه به میزبانی پادشاهی عربی سعودی برگزار می‌شود، شرکت می کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) پانزدهمین دوره از اجلاس مجازی سران گروه 20 اقتصاد برتر جهان طی روزهای 21 و 22 نوامبر 2020 از طریق فناوری ویدئو کنفرانس و در سایه پاندمی کرونا که قواعد جدیدی را بر زندگی تحمیل کرده است، برگزار می‌شود.

در این اجلاس مجازی رهبران کشورهای عضو گروه 20 اقتصاد برتر جهان درباره مسائل مالی، اجتماعی و اقتصادی جهان به گفتگو و رایزنی خواهند پرداخت و ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی در مراسم افتتاحیه این اجلاس سخنرانی خواهد کرد.

از سویی و به گزارش خبرگزاری فرانس پرس اجلاس سران که در شرایط عادی فرصتی برای گفتگوهای دوجانبه میان رهبران کشورها است، امسال تنها به جلسات مختصری از طریق اینترنت برای گفتگو درباره مسائل بسیار ضروری جهان محدود می‌شود.

همچنین یک مقام نزدیک به برگزار کنندگان اجلاس در سعودی که ریاست امسال گروه 20 را بر عهده دارد گفت، پیش‌بینی می‌شود که رایزنی‌ها درباره پیامدهای پاندمی کرونا و گام‌های اتخاذ شده برای رونق‌بخشی به اقتصاد جهانی بر این اجلاس سایه افکند.

در شرایط کنونی گروه 20 با فشارهای فزاینده‌ای برای انجام تلاش‌های هر چه بیشتر جهت مقابله با احتمال‌های تاخیر در بازپرداخت بدهی‌های کشورهای در حال توسعه مواجه است.

اکنون و با تولید واکسن‌های جدید اما امیدها به جلوگیری از انتشار ویروس جدید کرونا بیشتر شده و در این راستا سازمان توسعه و همکاری اقتصادی که مقر آن در پاریس است پیش‌بینی کرده که تولید اقتصادی جهان در سال کنونی به میزان %4.5 کوچک‌ شود.

اهمیت گروه 20 از آن جایی است که کشورهای عضو این گروه در مجموع نزدیک به %80 از تولید اقتصادی جهان را دارا هستند و دو سوم جمعیت جهان در این کشورها ساکنند و سه چهارم حجم تجارت جهانی به این 20 کشور تعلق دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید