ائتلاف عربی پهپاد حوثی هدایت شده به سوی سعودی را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سامانه‌های دفاعی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه جمعه 20 نوامبر 2020 یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده‌ای را که توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به سوی پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآمده بود را رهگیری و سرنگون کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه نیز گفته بود که « نیروهای ائتلاف موفق به رهگیری و سرنگونی پهپادی شدند که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی سعودی به پرواز درآمده بود.

Advertisement

سرتیپ ستاد المالکی افزود که «این پهپاد توسط شبه‌نظامیان حوثی تروریست و به روش سازماندهی شده و عمدی به سوی مناطق مسکونی و غیرنظامی در منطقه جنوبی پادشاهی عربی سعودی روانه شده بود.

این در حالی است که نیروهای مشترک در ساحل غربی یمن جمعه از رصد 8 فروند پهپاد شناسایی شبه‌نظامیان حوثی کودتاگر در آسمان مناطق متفرقه‌ای از استان الحدیده یمن خبر داد که در راستای نقض‌های مکرر آتش‌بس‌ بین‌المللی از سوی عناصر حوثی به پرواز درآمده‌اند.

رسانه‌های نظامی وابسته به نیروهای مشترک از یک منبع عملیاتی نقل کرد که گفته نیروهای مشترک پرواز 8 پهپاد شناسایی حوثی در 4 منطقه از استان الحدیده را رصد کردند.

این منبع توضیح داد که 3 پهپاد نیز در دو منطقه الجبلیه و الفازه وابسته به شهرستان التحیتا رصد شده‌اند.

نیروهای مشترک همچنین شامگاه پنج‌شنبه از 94 مورد نقض آتش بس تنها در 12 ساعت از سوی شبه‌نظامیان حوثی خبر داده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم