یک هیات عالی‌رتبه بحرینی از اسرائیل دیدن می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

خبرگزاری رسمی بحرین روز دوشنبه 16 نوامبر 2020 اعلام کرد یک هیات عالی‌رتبه از این کشور به ریاست عبداللطیف الزیانی وزیر امور خارجه روز چهارشنبه 18 نوامبر به اسرائیل سفر می‌کند.

براساس همین گزارش این سفر با هدف «انجام گفتگوهای مشترک بیشتر بین دو کشور در سایه توافق صلح» صورت می‌گیرد.

قرار است در این سفر بار دیگر بر موضع ثابت و همیشگی بحرین درباره روند صلح در خاورمیانه تاکید و چشم‌اندازهای اقتصادی و توافقات دوجانبه منامه-تل‌آویو و همچنین تلاش‌ها در راستای تحقق منافع دو کشور در حوزه‌های مختلف به بحث و تبادل نظر گذاشته شود.

آفیر گندلمان سخنگوی نخست‌وزیری اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد که هیات دولت این کشور اعلان مشترک بحرین اسرائیل درباره برقراری روابط دیپلماتیک و صلح‌آمیز میان دو کشور را تایید کرد.

دولت پادشاهی بحرین حدود دو ماه پیش با عادی‌سازی روابط با اسرائیل موافقت کرد و این توافق در کاخ سفید توسط حمد بن عیسی پادشاه بحرین و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل و با حضور دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا امضاء شد.

کنیست اسرائیل هم شامگاه سه‌شنبه 10 نوامبر 2020 با 62 رای موافق و 14 مخالف، با توافق برقراری روابط میان اسرائیل و پادشاهی بحرین که با میانجی‌گری ایالات متحده حاصل شده است، موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها کنیست اسرائیل چند هفته پیش در حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور جلسه‌ای را برای تصویب توافق صلح امضا شده با پادشاهی بحرین منعقد کرد.

بنیامین نتانیاهو طی این جلسه گفت که «آرزوی صلح حقیقی در خاورمیانه تبدیل به واقعیتی روزمره شده است» و به امکان امضای توافق‌های جدیدی در دوره پیش‌رو اشاره کرد.

نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی‌اش در این‌باره توضیح داد که «طی کمتر از دو ماه 3 توافقنامه صلح که ثمره سال‌ها تلاش‌ برای تقویت جایگاه‌مان در جهان است به امضا رسید.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم