.
.
.

توافق اولیه گروه‌های فلسطینی در مصر درباره آشتی ملی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع اختصاصی شبکه العربیه در مصر روز دوشنبه 16 نوامبر 2020 گزارش کردند که گروه‌های مختلف فلسطینی که در مصر گردهم آمده‌اند، درباره آشتی ملی توافق اولیه کردند و این توافق کتبی همه گروه‌های فلسطینی را در خواهد گرفت تا همه موانع پیش روی آتش ملی برداشته شود.

این منابع گزارش کردند که پیش‌بینی می‌‍شود توافق در قاهره امضاء شده و پس از آن روند آشتی ملی آغاز شود و در نهایت زمانی برای اجرای انتخابات در سرزمین‌هیا فلسطینی مشخص شود.

براساس همین گزارش‌ها قاهره می‌کوشد نشست گسترده‌تری میان همه گروه‌های فلسطینی مانند دیدار امروز فتح و حماس برگزار کند.

پیش‌بینی می‌شود هر کدام از این گروه‌ها نقطه نظرات خود را مطرح کرده و سپس جلساتی برای مشورت و توافق درباره متنی که همه درباره آن توافق داشته و موضوع آشتی ملی را به سرانجام برساند، برگزار شود.

در همین راستا قاهره از جنبش حماس خواسته از دیگر گروه‌ها بخواهد به روند پرتاب موشک از درون نوار غزه دست بکشند تا تنشی با اسرائیل ایجاد نشود. قاهره همه گروه‌های فلسطینی را به خویشتنداری و عدم ایجاد تنش دعوت کرد.

قاهره مدت‌هاست برای کاهش تنش در نوار غزه می‌کوشد و در همین راستا از اسرائیل هم خواسته با پای‌بندی به توافق آتش‌بس موشکی، به عملیات جنگنده‌های خود در غزه پایان دهد.

براساس گزارش‌ها قاهره رسما از حماس خواسته هر گونه اقدام تحریک‌آمیز در نزدیکی گذرگاه رفح را متوقف کند.

رهبران حماس هم این درخواست را پذیرفته و اعلام کرده‌اند به دستورالعمل‌های مصر در زمینه گذرگاه رفح پای‌بند خواهند بود. در سوی مقابل مصر هم عبور و مرور کالا را تسهیل خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم